Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy rx570-et,...

Szeretnék venni egy rx570-et, de nem tudom működik e ezzel az átalakítóval. Valaki megszán a segítségével?

Figyelt kérdés

Szóval Venni szeretnék egy rx 570-et, de sajna csak egy 6 pines tápellátásom van és ehhez pedig 8 pines kell. Találtam egy átalakítót, de nem tudom, hogy ez képes e elég áramot adni a kártyának. ketőt is linkelek, nem tudom van e köztük különbség.


1.: [link]

2.: [link]



2021. jan. 7. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen átalakítókkal nem éri meg kockáztatni.

[link]

Van egy csomó szakirodalom, körbejárták a témák jó páran de nem egy járható út.

Van az RX 570-ből is 6 pin-es, vedd azt.(most így kapásból az ASrock változat ugrott be)

2021. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez való igaz, de az csak 4GB videó rammal rendelkezik, bár ha nincs más járható út, akkor nyílván a 4GB-os verzió mellett maradok :(

Köszönöm a választ.

2021. jan. 7. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Az Rx570 nem egy nagy étvágyú kártya, ha normális minőségű a tápod, akkor az ég világon semmi gondod sem lesz.
2021. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvesztem picit...

a tápodnak nincsen elegendő csatlakozója?!?

2021. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz ez az átalakító, vagy 2 évig így használtam az rx580-am, amihez 1x8 + 1x6 pin kell. Egy nyolcas volt a tápon, a hatost pedig ilyennel oldottam meg.
2021. jan. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább "6 pin to 8 pin" átalakítóval csináld!

A molex ágak nem ekkora terhelésre vannak kitalálva.

Pl: [link]



Milyen procid/konfigod van, milyen felbontással, és mivel játszol, aminek szerinted nem elég a 4GB verzió?

Én 580-ból is a 4 gigásat venném, mert nincs az a felhasználás, ahol jelentul előnye lenne a 8GB-nek. Pontosabban ahová már 4+GB kell, ott nem a VRAM lesz kevés, hanem a GPU

2021. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most tervezem bővíteni a gépet és egy

MSI A320M-A PRO Alaplap, Socket AM4 alaplap

AMD Ryzen 3 2200G processzor

8 gb ram

és ugye az említett Videókártya

2021. jan. 8. 10:24
 8/8 anonim ***** válasza:
végesz. Akkor tényleg megfelel a 4GB verzió is. Az mindegy, hogy 6 pin vagy 8 pin, csak utóbbihoz akkor kell az átalakító.
2021. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!