Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért borzasztó lassú a laptopom?

Miért borzasztó lassú a laptopom?

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit gondolnátok rólam, egy kicsit azért értek a szituhoz, sok éve számítógéphasználó vagyok, néha játszogattam is, de ez valami borzadály.

Tavaly márciusban vettem egy laptopot, igazából semmi különös, al-közép kategória, online oktatáshoz kellett, és nem akartam olyan sokat költeni.

HP 250 G6 notebook, i3 7th gen, sajnos, nagyon sajnos integrált videókártya, ami életem eddig egyik legrosszabb döntése volt(HD 620) és 4GB ram. Már az első napokban gyanus volt, hogy kb három percig tölt a chrome, 10 perc a bekapcsolás után mire használható a gép, stb... Hiába vittem volna vissza, tanuláshoz a gép kellett, és amúgy is csak hardveres hibával vették volna vissza, ez meg tudtommal nem az.

Játékok. Nem viccelek, a cod2 néha laggolt rajta. Szerintem ennél többet mondanom sem kell, ami nem idősebb hat nyolc évnél, az játszhatatlan vele. Egy szó mind száz, a gép eddig egy fos. Amikor nincs suli nem használom, de most a második hullámnál ismét elôkerült, és egyre jobban bosszant, szerencsére nem rosszabbodott, de ez még így is szar. A kérdés, hogy ennek így kell működnie, mert tényleg nem jó, és nagyon kis krumpli az egész, vagy valami más baj van a háttérben?



2021. jan. 9. 13:17
 1/9 Argloss ***** válasza:
75%
Gondolom elkövetted azt a hibát, hogy HDD-vel vetted a gépet és nem SSD-vel. Ez magyarázatot adna arra, hogy miért tart percekig amíg elindul rajta valami.
2021. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

4 GB RAM ma már irodai gépekbe se elég. Vegyél még bele még 4 GB -ot, a merevlemezt cseréld SSD -e. Utána rá se fogsz ismerni.

Persze a játékokat nem fogja jobban támogatni, de legalább több jut nekik a RAM -ból.

2021. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Üdv.

A cromet lecserélném ápropo nézd meg hogy mennyit foglal a crome

2021. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit fentebb írtak azok részigazságok.De nehogy már 3 percig töltsön a chrome egy hdd-géppel!Meg 10 perc amíg feláll a rendszer..Tedd újra a wint,esetleg előtte tesztelhetnéd a hdd olvasási/írási sebességét valamilyen progival.Az energiagazdálkodástra kéne még ránézni bár a több percnyi várakozást az sem indokolja.
2021. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy vásárlást követően feldriverezted a gépet? Ott a DriversCloude,egy próbát megér mielőtt újraraknád a wint.Win volt rajta alapból vagy feltette valaki utólag?
2021. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

HDD-van benne, és igen, tudom hogy hiba volt, és az elején ezért voltam tolenráns vele, ha valami volt akkor a HDD-re fogtam, és kész. Ettől függetlenül így is soknak tartottam a betöltési időket.

Alapból nem volt rajta win, ahol vettem ott rakták rá utána extra költségért. Ezt a driverezést meg fogom próbálni, köszönök minden választ!

2021. jan. 9. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
valami fogja az egyébként se acélos gépet, ilyenre én valami kis gépigényű linuxot tennék pl lubuntut .Leget rádolgozik valami kártevő vagy szemetes ccliner meg hasonlókat futtattál?
2021. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

ODD helyére mehet az SSD. vagy ha van, akkor M.2 SSD.


+4GB RAM


Ezek kellenek minimum ma egy netezős gépbe is. Összesen kb 15 ezer Ft


A windows-t nulláról húznám újra az SSD-re, normálisan a laptop hivatalos oldaláról leszedett driverekkel.

2021. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8/8 anoni OTT a pont
2021. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!