Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen SSD lenne jó ehhez a...

KmsRys kérdése:

Milyen SSD lenne jó ehhez a régi alaplaphoz?

Figyelt kérdés

Acer G43T-AM alaplapról lenne szó. Sajnos valami oknál fogva nem indul el az Ubuntu operációs rendszer, megáll egy helyen, amin nem jut tovább, és újra kéne telepítenem! Most egy 500GB-os Seagate HDD van benne, és nem tudom újra telepíteni az operációs rendszert (főleg, hogy Linux Mint-et akarok a bugos Ubuntu helyett), mert a lemezen van 300+ GB fájl, amire vigyázni szeretnék, ráadásul terveztem már, hogy kéne egy SSD, elvileg a régi számítógépek sebességén is érezhetőt javít. Ugyanakkor szeretnék az SSD mellé egy 1TB-os HDD-t is az adatoknak (az SSD-n csak az operációs rendszer lenne).


Milyen SSD lenne jó ehhez az alaplaphoz, amivel biztosan kompatibilis? Azt tudom, hogy satás, de abból is milyen? Illetve olyan kéne, hogy ezt később másik számítógépbe is át lehessen tenni, szóval újabb típusokkal is használható legyen! Kingston vagy Samsung Evo jó lenne? Melyik a megbízhatóbb? Melyik a gyorsabb? Nem vagyok gazdag, szóval jó lenne, ha minél tovább tenné!


Holnap megyek venni, ezért szeretném tudni.



2021. jan. 10. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Kingston jó márka. Legalább 120-as legyen nem tudom kisebbek vannak-e még egyáltalán, de olyat semmiképp se. HDD-ből meg a WB Blue típust ajánlom, én nemrég vettem egy 4 TB-ost, teljesen meg vagyok vele elégedve.
2021. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
WD Blue*
2021. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 10. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Sata 3- vissza fele kompatibilis a többivel és így is gyorsabb lesz az ssd a hddnál még sata2-őn is.
2021. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van sata, akkor bármilyen sata csatlakozós ssd jó.


Nagyon meg fogja hálálni a rendszer. 3-4szeres szekvenciális sebesség és 10-szeres elérési gyorsaság.

2021. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem is, mert eddig majdnem 3 perc volt, mire teljesen felállt a rendszer a bekapcsolást követően, és a programok is nagyon lassan nyíltak meg. Ezt leszámítva nem nagyon van gondom a sebességgel, viszont amikor valami nagyon terhelte a HDD-t, teljesen lefagyott az egész...
2021. jan. 10. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Kingston SSD - SSDNow A400 240GB SATA 8.848 Ft

[link]



Apacer SSD AS350 PANTHER 120GB 2.5'', 450/450 MB/s 5.790 Ft


[link]

2021. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!