Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya milyen tényezők...

Videókártya milyen tényezők miatt tud inkompatibilis lenni az alaplappal?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom igazán az alaplappal kell annak lennie csak, mert abba megy bele. Ha jól értem a PCI-E 3.0-ás kártya belemegy 2.0-ás alaplapba, de mi van, ha 3.0-ás az alaplap és a kártyából akarok 2.0-ásat venni, akkor nem lesz jó? Írta valamelyik hirdető, hogy 6 pin kell neki, ez a pin szám a PCI-vel van összefüggésben, vagy ez már a táp csatlakozóról szól?


Most abban a helyzetben vagyok, hogy tönkrement a videókártyám és szeretném használni a gépet, de most csak valami alap videókártyát szeretnék venni, mert majd később vennék egy sokkal jobbat, de addig szeretném használni a gépet. Megnéztem miket árulnak, de ha jól értem a jó alaplapom miatt pont nem is vehetek nagyon olcsón kártyát? Amit 10 ezer alatt találtam használtan, azok mind 2.0-ásak voltak eddig.


Köszönöm, ha valaki felvilágosít! :)



2021. jan. 18. 07:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy csak a sebesség korlátozódik? :D
2021. jan. 18. 07:47
 2/15 A kérdező kommentje:
Most úgy találtam, hogy kompatibilis az egyik az alaplapommal, szóval lehet megoldódik :D.
2021. jan. 18. 07:52
 3/15 anonim ***** válasza:
2021. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

a pci-e kompatibilitás rendben van lefelé is, felfelé is. tehát a hardver mindenképp jó. Nem.lehet elrontani.


Tápcsatlakozó az 6 pin és/vagy 8 pin (vagy tápcsatlakozó nélküli... ezek gyenge kártyák, amik max 75w-ot tudnak felvenni a pcie csatlakozón). Mindent be kell dugni. Ez egyértelmű.


A probléma szoftveres lehet. Általában brand irodai gépeknél (dell, lenovo, hp, fujitsu, stb..) jön elő, hogy náluk nem uefi-bios van, így a bios csak whitelist kártyákkal kompatibilis. Tehát előre meg van adva, hogy mit tudsz belerakni. Ilyenkor fórumokat kell olvasni,hogy az általad kinézett kártya jó-e.

Épített gépeknél nincs ez a gond.

2021. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Vagy van rajta PCI-E, vagy nincs.
2021. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, királyok vagytok! Azóta találtam itthon egy régi Radeon 3870-es videókártyát, egyelőre megy azzal :D.
2021. jan. 18. 14:23
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy akkor miért beszélnek mindig a PCI-E-ről? :D Sokkal egyértelműbb ez, mint gondoltam :)
2021. jan. 18. 14:24
 8/15 anonim ***** válasza:
3870? Fúh, és azzal mi a terved? Már driver support nincs kb. Örülsz, ha a szerencsétlen windows10 tesz rá valami legacy vackot
2021. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
képet ad végülis 😃 az is valami. nem ilyen 10+ éves őstechnikára számítottam 😃
2021. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még win7em van :D. Csak kicsit a fájljaimat át akarom rendezni és mivel nincs más asztali gép most gyakorlatilag a családban, így tudom legegyszerubben a HDD-ket, SSD-t kicsit rendbe szedni, laptopom van még. Volt itthon egy még öregebb videókártya, az bele se ment, nem volt pcie-s valami 2800 körüli szériászám. :D netet akarom max még használni gondolom ezekre megfelelő. Aztán vennék hosszabb távon valamit, csak még családilag is kitalaljuk, milyen árkategóriaban legyenek gépeink,mert lehet arra jutok, hogy elég egy 15ert venni ebbe videókártyát, meg amúgy tápot kellene még cserélni mert az iarena, ami elég gagyi. De lehet inkább építünk egy erősebbet. Most pár ezer forintból meg akartam oldani csak hogy menjen. A Chromeot amúgy nem nyitotta meg múltkor csak az operát. :D
2021. jan. 19. 03:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!