Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell ARGB 4 pines...

Hogyan kell ARGB 4 pines ventilátorok sebességét beállítani? Mi a bajuk hogy nem érzékeli a gépem a sebességüket?

Figyelt kérdés

Most raktam össze a gépem, nem sok tapasztalattal de szerintem nem kötöttem el semmit. SYS_Fan-ra kötöttem a ventilátor elosztóból jövő 4 pines kábelt, (amire 4 ventilátor van kötve). A 3 pinest meg a "rainbow" csatlakozóra.

A színeket tudom is redesen vezérelni az MSI Dragon Centerrel.

Viszont a Fan speedre 0-át jelez a program és a BIOS is.

DC módban van biosban jelenleg. Ha átraktam PWM-re akkor sem jelzett semmit, viszont itt gyorsabban pörögnek a ventik alapból 50% körül szerintem, DC-n pedig 25-30%-körül mehettek.

A Kontrollálás elvileg működik mert max sebességet azt tudok állítani a Dragon centerben...

Miért nem látok sebességet,és miért nem működik a smarf fan diagramm amit beállítok?

MBO: MSI 410M pro



2021. jan. 20. 14:11
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt sem igazán értem hogy miért 50% dragon centerben az alap értelmezett fan curve, és a manuál beállításnaá nem is lehet 50% alá tekerni.
2021. jan. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!