Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lesz ha már nem tudják...

Mi lesz ha már nem tudják majd a chipek magok méretét csökkenteni?

Figyelt kérdés

Csak azt hallani 21nm,14nm,7nm....

Tényleg akkora a fejlődés mint amekkora a vízhangja?



2021. jan. 20. 23:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 a telefonokat nem a fejlődés miatt cserélik évente hanem pöcsméregetésből. Olcsóbb mint egy új autó, pláne egy jó új autó, ennek semmi köze a jobb technológiához, belesúlykolják az emberbe gyerekkorától hogy attól lesz jobb mint mások ha ilyen olyan szarjai vannak, és ha nem akar ilyen-olyan szart akkor valami baj van a fejével, és\vagy biztos csak nincs rá pénz és irigykedik. Ez ugyanúgy létezett 20, 50 meg 100 éve is, nem modern probléma.
2021. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11/


Hát pl telefonnál nem ezt látom régen nem volt ilyen sürgős fejlesztés most meg kijön sok gyártónál egy új készülék alig telik el kis idő már jön is kifelé a következő meg alig alig eltéréssel kiadnak ezernyi modellt,meg sorolhatnám.Ha telefonnál nem lenne ilyen akkor elég lenne mondjuk 3 évente fejlődniük de nem ott is nyomatják kifelé az ujj modelleket mint ahogy minden más technológiai cuccnál.Szóval szerintem minden felgyorsult az a fura régebben oké értem létezett a birtoklási vágy meg minél jobb dolog de ilyen gyorsan nem adogatták ki a cuccokat.

2021. jan. 21. 15:02
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted hogy miről beszélek. Ma a telefon az az átlagembernek mint a felső kategóriás autó volt a gazdagoknak. Iphone 12 300-360 ezer, ennél jobbat senki sem használ mert nincs, 300 ezerért úgy csinálhatsz mintha te lennél jeff bezos - de mondjuk a cipője valószínűleg többe kerül mint amennyit egész évben keresel, az egyrészt nem opció számodra, másrészt meg nem világos mindenkinek hogy mennyibe került, nem tudsz vele felvágni. Régen nem volt erre lehetősége az átlagembernek, mert miből veszel 80 milliós autót, vagy 3-6 milliós rolexet? Ennek a telefon tudásához nincs a világon semmi köze, mondanám hogy a kapitalizmus szülötte a fogyasztói társadalom, de lófszt, időszámításunk előtt 250-300 ig méreg drága volt a só az akkori ritkasága miatt, ha hihetetünk a történelemkönyveknek a gazdagok mindent elsóztak hogy egyértelmű legyen hogy pénzben nincs hiány. Modernebb példa bármelyik felhőkarcoló, effektíve egy üvegházat építenek amit folyamatosan hűteni kell, akárhogy nézed ez kidobott pénz, és elvesztegetett erőforrás, az egyetlen amit elér vele hogy mutatja mindenkinek hogy annyi pénze van hogy egy üvegházat is gond nélkül le tud hűteni.

Ha holnaptól nem fejlődik tovább a technológia akkor lesz majd aranyozott keret, vagy gyémánt berakás, vagy mit tudom én - már ameddig a munkásosztály ki tudja fizetni. Ha eddig nem változott az ember most már nem is fog, az igény megvan rá hogy többnek érezhesd magad mint a szomszéd, ez a probléma forrása, nem az hogy fejlődik a technológia.

2021. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#13: Ott a lényeg. Olyan emberekkel dolgozom együtt, akik havi hétszámjegyű összeget keresnek, de még tízmillió forint megtakarításuk sincsen összesen. De azért minden évben kötelező minden Apple termékből a legújabbra cserélni, új autó 3 évenként, de még bicikliből is csak a másfél milliós az egyedüli elfogadható. És felveszik a lakáshitelt 20 évre, pedig öt év spórolással készpénzre is megvehették volna (persze nem most, mikor az egekben vannak az árak). A legtöbb ember egy gyerek szellemi szintjén tengődik, ha pénzről van szó. A belüket is kidolgozzák, hogy olyan dolgokra költsék a megkeresett pénzt, amivel felvághatnak azok előtt az emberek előtt, akiket nem is szeretnek.
2021. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14/


Minap egy fickó írt egy topikban és olyan fellengzősen írt,videókártyás topikban,hogy a videókártyát is xy évente cserélni kell ő most gtx 3090 et néz ami ugye 800EFt aztán jött az autó téma,hogy azt is 2-3 évente kell cserélni. Mondom én biztos,hogy nem cserélgetném az enyém is lassan 8 éves de semmiért nem adnám. Aztán jött a szöveg hát azért 20-30 millás autónál más a helyzet ott csak cseréli az ember kevés érték vesztés jöhet az új mert neki drága lexusa van szóval bevágta,hogy ő a drága lexusát ami 24millió forint 2-3 évente cseréli mert ő üzletember meg 60000km az már cserére érett meg ilyesmi. Szóval vágom a viselkedéseket bibi nekem... Meg én...

2021. jan. 22. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!