Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 170 ezer ft-ból tudnátok...

170 ezer ft-ból tudnátok ettől jobb gépet összerakni?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jan. 21. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Például, bér VGA ebben sincs.

Amúgy ha ezt a jofogasosat vennéd muszáj bele videó kártya, mivel nincs integrált. Plusz a 8gb ram elég karcsú...

2021. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1.Van benne RX 580.

Kérdező:

A jelenleg árak mellett nem biztos, sőt...

A tápegység érdemes rákérdezni, a többi elmegy ennyiért.

2021. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
2021. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg én mindenképp megpróbálnék összerakni egy új konfigot mondjuk pcx-ről vagy máshonnan. Nem tudom, hogy árban leszünk-e, most nézegetem a komponenseket. Budget-re megyek majdnem mindenből.


-i3-10100f 32k

-MSI b460M-A Pro alaplap 26k

-Be quiet System Power 9 500W táp 21k

-Kingston A2000 250GB m.2 SSD 12k

-Western Digital Caviar Blue 1TB HDD 12k

-G.SKILL Aegis 16gb ddr4 RAM 24k

-Valamilyen gépház ami tetszik 15k


Ez így összesen 142 ezer forint ha jól számolom. Ezen felül szükséged lesz mondjuk harverapróról egy rx570-re legalább. Ahogy most ránéztem az oldalra, van is pár dobozos fent, 35 ezer forinttól indulnak a 4gb-osak. (Pár hete 30-ért is mentek amúgy)


Ez így összességében a gép kompletten 178 ezer forintra jönne ki. Ha nagyon kőbevésett a 170 ezres kereted, akkor tudsz spórolni azzal, hogy 16gb RAM helyett most csak 1x8GB-ot veszel és máris pénzednél vagy. Ha ahhoz nem akarsz nyúlni, akkor tudsz még spórolni egy fele akkora ssd-vel (elég lesz ha csak a win lesz rajta meg pár progi), meg mondjuk a HDD is tőled függ kell-e az 1TB, de amúgy tápok is vannak olcsóbban. Helyedben a ram-ot felezném hogy áron belül legyek, bármikor mellé tudsz majd csapni még egyet. Házat is kapni olcsóbban.


Ha ezt az utat választod, lesz egy komplett új, garanciális géped ami a legújabb intel platformon fekszik, könnyen cserélhetsz majd 11. genes procira is. Minden komponens megbízható és tudod, hogy minden rendben van, hisz új és minden garis is. Ha azt a jófogásosat veszed, nagyon hajszálnyi pár plusz FPS-t kapsz talán, de szerintem nem éri meg ha választani lehet a kettő közül..

Így csak a videókártyád lesz használt, de azt kapni harverapróról 35-40 között.


Ha pcx-ről veszel mindent, akkor picivel drágább lesz (mondjuk vannak hasonlóan olcsó alternatívák is, csak rosszabb márka ebben az árban), plusz az összeszerelés. Ha mindent berendelgetsz majd elviszed egy helyi gépeshez, az is összerakja neked szerintem olcsón, esetleg ismerős. (Vagy te magad ha értesz hozzá)

2021. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Egyébként az árakat az arukereso.hu-n szedegettem össze.
2021. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

„Ettől jobb gépet”???

De mi van a linken?? Nekem semmit nem ír ki! Fogalmam sincs mit árul, ez így zsákbamacska. Vagy csak mobilin nem tölt be leírást? Képeknél sincs konfiguráció. Csak annyi, hogy i5, de ennyiből akár 10 éves első generációs i5 is lehet... milyen átb🤭szós áros ez?? Igazán lehetne már értékelési rendszere a jófogásnak. Hányingerem van az ilyen okádék hirdetésektől 🤢🤮

Szóval ez mindenképp valami használt gép.


Újat nem lehet összerakni. 200 ezer lenne úgy, hogy minden új, kivéve a videokártyát. 10100F alapú gép. Ami ugyan csak i3, csak éppen még így is erősebb, mint az i7 7700. Szóval ennyit ér a hirdető i5 jelölése. Nulla. Átverés.


Hardverapróról nézz gépet, ott van értékelési rendszer, és pontosan kiírják, hogy mi van a gépben.

RX480/580/5500 // gtx1060/1070/1650/1660 videokártyás gépet lenne érdemes nézni ennyiért. A proci meg legyen az i7 4770-nél jobb (userbenchmark összehasonlító oldalon megnézheted).

Táp típusa legyen kiírva, és nézz utána a minőségnek. Ne egy ősrégi fos legyen.

8+GB RAM

SSD (de ezt utólag is bele tudsz rakni könnyedén)

Így lehetne kijönni csak 170 ezerből.


Nagyon javaslom, hogy bővítsd a keretet, és a 10100F gépet válaszd, amit itt fentebb is összedobott a kolléga. Videokártyát kivéve mindened új, garanciás lehet, és nem valaki más használ fosát kell használnod.



Használtgépeket itt tudsz nézni:

[link]


Újhoz pedig árukereső, vagy procit/alaplapot szintén hardverapróról lehet megbízható eladótól, hátha olcsóbb

2021. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Nem hiszem, hogy használtan találna bármi jobbat mint amit a négyes válaszban is összedobtam gyorsba. Annyi hogy használt rx570 lenne benne, és így mindenestül kijön éppen 170 ezerből a 10. genes i3-as gép, szóval nem is kell 200-ig emelnie a keretet. (Mondjuk lehet ajánlatos lenne és akkor nem kell felezni a ram-ot, de így is megoldható)


Csak akkor vennék használtan 170-ért gépet, ha tényleg nagyon-nagyon ár alatt árulják és körberöhögi a konfigot amit fent dobtam össze. De ilyet nem fogsz találni, így mindenképp ragaszkodom az általam összedobott konfighoz (vagy más új alternatívákhoz amik hasonlóak), és másokat is megkérnék, hogy ne linkelgessen használt gépeket 6. gen i5-el 160 ezrekért meg nem tudom milyen noname alkatrészekkel.. Semmi érv nem szól azok mellett az új komponensekhez viszonyítva.

Próbáltam olcsón tartani a dolgot, de mellette megbízható és a jobb márkákat választottam. Szerintem nincs min gondolkozni, manapság egy használt gép árából kijön egy új is.

2021. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4#


Csak simán SSD-vel:

A2000 500gb 20k

ZALMAN T7/SILENTIUMPC SIGNUM SG1

2021. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!