Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne az én laptopoma...

Hogyan lehetne az én laptopomat ilyen teljesítményre hozni?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU laptopom van.

i7-9750H

1660ti

https://www.youtube.com/watch?v=b10fn1i4-BE&t=354s

Itt van az a videó szinte ugyan az a config csak nekem 8 gb ramom van.

Viszont én azt szeretném megcsinálni ahogyan nekik működik a gpu és a cpu. Az a helyzet hogy mikor en undervoltageltem a procim az minidg 2.6 mhz futtott és kevesebb fps-em is volt de (69 fokon ment) de alapból 4.0 ghz megy 75-85 fok az átlagos de van hogy 97 re is felment. A videóban még is lehet látni a procin hogy alap órajelen megy és nem megy fel 90 fok fölé jóformán 80 fölé se. A gpu-val pedig az lenne hogyan tudnám a teljesítményét növelni úgy hogy olyan hőfokok legyenek mint a videóban látható 70 fok fölé nem igazán megy. Nekem játék közben a proci vagy ugyan annyi %-on van mint a gpu vagy néha több hogyan tudnám megcsinálni hogya gpu 100% körül legyen mindig a proci meg 30-50%-on mint a videóban. Laptophűtőt használok ventik is fel vannak pögetve turbo modra.

A videóban undervoltagleve van a gpu meg cpu nem? Hogyan tudnám ezeket én is elérni? Köszönöm szépen a válaszokat előre is. Esetleg ha tudok normálisan lépésről lépésre csináló videót elfogadom én nem igazán találtam.



2021. jan. 24. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírás szerint van valami hűtőpad alatta.


Az olyan videókkal amúgy csak óvatosan ahol nem látod a készítőt, nincs face oldal, website, és egy kommentre sem válaszol a feltöltő... lehet akár szerkesztett is.


Látod a kommentekben is csak találgatnak hogy jött össze neki ez a hőfok..

2021. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xKakashix ***** válasza:

hát először is nem mindegy, hogy milyen laptopban van ez a hardver

az az Asus ami neked van hajlamos prociban túlmelegedni ahogy néztem vidiket másnál is, amit linkeltél abból meg nem derül ki, hogy neki milyen márkájú laposa van, viszont a leírásában a cooling résznél ott van a hűtő, plusz thermal paste, szóval lehet újra pasztázta ami sokat segíthet a hőfokon

néztem kommenteket mások is csodálkoznak hogy jött össze neki ez a hőfok, de nem igazán válaszolt

2021. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És esetleg azt nem lehet elérni hogy több %ban teljesítsen a gpu mint a cpu?
2021. jan. 24. 14:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Feljebb veszed a felbontást vagy a részletességet és akkor a GPU jobban ki lesz hajtva..
2021. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felbontás full hd-n van ez a max bocsi nem igazán megy az angol hogy van angol ez a részletesség?
2021. jan. 24. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden egyéb grafikai beállítást feltekersz maximumra...
2021. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 24. 15:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Hiaba viszem fel nem használja 100%on 50% az átlagos mit kezdjek ezzel?
2021. jan. 24. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire van állítva a laptop energiagazdálkodása? Teljesítménycentrikusra?
2021. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
High performance
2021. jan. 24. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!