Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Aki Xbox Series S konzollal...

Aki Xbox Series S konzollal rendelkezik megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
megérte? játékok szebbek mint One X-en? az optikai meghajtó hiánya nem zavar?
2021. jan. 24. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Megérte.


Nem tudom, hogy szebbek-e, OneX-em sosem volt (OneS-ről cseréltem), egyelőre annyira nincs nextgen játék, hogy nehéz megmondani, mikor lesz szebb. Olyan nagyon nem vettem észre, hogy jobban néznének ki a feljavított játékok (ezek ugye nem igazi nextgen cuccok, csak optimalizáltak rajta 1-2 dolgot), de gyorsabbak, a töltési idő meg brutális a korábbihoz képest (amit amúgy SSD-vel használtam, de akkor sem ér nyomába). És hát erőből azért még a kisebben is van. A sokat szidott Cyberpunk teljesen jól játszható már most is, és még ez is a One-ra írt játék kompatibilitási módban történő futtatása.


Optikai meghajtó.. egyáltalán nem hiányzik, nem gyűjtök feleslegesen műanyag szemetet a lakásban, az utolsó DVD-n vásárolt játékom (PC-re) a Fallout4 volt. Az előző OneS-ben egyszer volt egy bluray film, hogy megnézzem, működik-e, amúgy soha nem használtam.


Ami zavar: a tárhely elég minimálisra sikeredett. A 360GB (kb. ennyi marad az 500-ból a játékoknak) nem acélos, 3 nagyobb címmel már el is fogyott. Két lehetőség van bővíteni. Az olcsóbb az USB3-as külső diszk, de erre csak a korábbi játékok telepíthetők (pontosabban telepíthető az X/S jelzésű játék is, de elindítani nem tudod - ezeket tehát tárolni tudod itt, és ha játszani akarsz vele, akkor a belső tárhelyre kell mozgatni - ez lényegesen kevesebb idő, mint újra letölteni). A másik a gyári 1TB-os bővítő (így lesz ugye 1,36T), de ez egyelőre aranyárban van (100e Ft), mivel csak egy gyártó csinálja - ha ez később változik (szerintem igen), akkor kevésbé fog fájni.


Akkor jó neked, ha nem kell 4K, és a fenti tárhely korláttal és bővítési lehetőségekkel együtt tudsz élni. Cserébe pl. ultra hordozható, tényleg nagyon kicsi cucc, egy hátizsákban bőven elfér mindennel (kijelzővel nem, nyilván) együtt, és nagyon könnyű is.


Én sokat agyaltam az S és az X között, de a Series X olyan extra költségekkel járt volna (pl. 4K-s tévé/monitor), amit nem akartam bevállalni, mert annyira hardcore játékos nem vagyok, nekem a magasabb FPS és az irdatlan gyors töltés nyomott többet a latba (gamepass ultimate van, ami meg nagyon tetszik, azt megveszem online pass-tól függetlenül úgyis).


Ráadásul volt készleten (előrendelve, a megjelenés napján már adták fel a futárnak) :-)

2021. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!