Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell 300.000Ft-os...

Miért kell 300.000Ft-os Notebook, hogy megfelelően fusson a Windows 10?

Figyelt kérdés

A régi notim már a véget járja hisz 9 éves gép most kapott SSD-t ha gyorsabb lesz akkor marad egyébként második generációs i5-ős proci, 2,5ghz.


Kedden csinálja meg a szerviz, de már nagyon le akarom cserélni, mert más baja is van.



A média marktba szemügyre vettem mindegyiket, és a legjobban az i7-es Asus vivobookok ment a legjobban a rendszer meg a ryzin procis Gamer gépeken.



Az i5-ös gépeken is lassunak éreztem.



Szívem szerint meg egy MacBook air-on M1 procis is elgondolkoztam, csak inkább egy Gamer notesz lesz inkább .



2021. jan. 24. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
160 ezer körül is van már olyan , amin már jól fut.
2021. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"második generációs i5"

Manapság a tizedik generáció korát éljük.

A másik dolog az, hogy szeretgetni kell a win-t. a 3.1 óta használom és mindig kicsit noszogatni kell, hogy jól működjön.

A brutál-állat teljesítményű hardver nem garancia arra, hogy jól fusson a win. Oda kell figyelni rá, optimalizálgatni, pöcörészni hogy jól menjen.

2021. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:

Második generációs i5 procival is nagyon jól fut a win10.

Nekem két laptopban van olyan. Az SSD nagyot fog dobni a sebességérzeten.


Amúgy meg elkövetted azt a hibát, hogy egymáshoz kezdted el hasonlítani a gépeket. Úgy persze, hogy a legerősebb mellett lomha a többi.

Önmagához képest jól fog futni az olcsóbb is és nem fog hiányozni a drágább, gyorsabb.

2021. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert az intel egy xar. Gondolom 1035G1 procis gépet néztél, nem? Energiafelhasználásban jók, mert csak 10 nm, amúgy viszont hulladék teljesítményre. (Ettől függetlenül net és office azonnal megy rajtuk, mert ssd és mert 4 mag. Nem rosszak. Valamit elnéztél ott, vagy van valami hiba. Valószínűleg SSD nincs benne, hanem hdd-s gépek. De azt vétel után nagyon könnyű bővíteni. Memóriát szintén. Ezeket hozzá kell kalkulálni az árhoz, de nem csökkentik az értéküket.)


AMD 4300U alá nem szívesen mennék prociban amúgy. Szerencsére van is most ilyen gép 200-ért.

4500U mégjobb lenne hosszútávra.



Illetve azt vedd figyelembe, hogy a covid miatt a laptopok 50-70 ezerrel többe kerülnek, mint amennyiért 1 éve voltak. Szóval ezért is látsz magas áron gyengének ható gépeket.


A mostani gépben lehet cserélni a procit 4 magosra? Nem olcsó, mert 20-25 ezer. De megérheti talán. Milyen laptop pontosan?

2021. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4 A régi notimban max a ramot tudod cserélni meg a vinyót.



Dell latitude

2021. jan. 25. 00:34
 6/6 hypno ***** válasza:

#5


Nem írtad a pontos típusát, de a régi szériás Latitudokban - az enyém e5420 - cserélhető a processzor.


Épp csak nem érdemes cserélni.


Amikor fejlesztettem, kapott egy 240 GB-os SSD-t, az optikai meghajtó helyére meg Caddyben ment a régi vinyó.

Meg durván ki lett tömve RAM-mal, mert a lányom mérnök-infot tanult és valamelyik program zabálta a memóriát.

2021. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!