Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata gépbe Pata HDD működésbe...

Sata gépbe Pata HDD működésbe hozható-e így?

Figyelt kérdés

A Sata HDD helyére berakom a Pata HDD-t. A tápegységből rákötök egy molex csatlakozót. És a Pata hDD-hez való szalagkábellel az alaplapot és a HDD-t összekötöm?

A régi gépemben volt, de az a gép már nincs meg és nem emlékszem mi van a Pata HDD-n. Szeretném megnézni mielőtt megválok tőle.



2021. jan. 27. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a menete, feltéve hogy az alaplapon is van még ilyen csatlakozód. Ha nem, akkor minimum egy átalakító kellesz (SATA - PATA/IDE).
2021. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

aha. csak egy ide - sata átalakító kell. párezerért van.


de ha csak egy alkalomra kell, akkor ismerőst kérdezd meg, hogy van-e még működő régi gépe! nálunk is van a padláson több régi gép, ami még tud ide-t, és működik, csak használhatatlan a mai követelményeknek.

2021. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy IDE1 feliratú csatlakozóbemenet is van az alaplapon, arra rátudtam tenni a szalagkábellel a HDD-t és rádugtam a molex csatlakozót. De a gép indításakor semmit se tölt be. Mi lehet a probléma?
2021. jan. 27. 19:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam másik molex csatlakozót.

Biosba se lehet belépni.

Kihúztam a DVD író csatlakozóit, hátha az zavarja, de nem megy így se.

Van ötletetek?

2021. jan. 27. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor elviszed adatmentő céghez. Ott ha szerencséd van olcsón akár már 100 ezer forintért megmutatják mi volt rajta..
2021. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!