Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Tápegységet válasszam?

Melyik Tápegységet válasszam?

Figyelt kérdés

A 2 kiszemelt igazából meg is van: cooler master v650 gold v2, Corsair RMx Series RM750x 2018.

A CM-et nagyon sok helyen láttam, de kicsit zavar az a 650w, de nem igazán vagyok otthon PSU-k terén.

Konfig:

-Ryzen 5 5600x

-RTX 3060 / 3070

-MSI MAG B550 TOMAHAWK

-16 gb HYPERX ram


Ha van egyéb ötletetek a Tápegység terén vagy a konfigban szívesen meghallgatom.



2021. jan. 28. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Újra kiírtad a kérdést?én is inkább 750-est vennék 3080/3090 mellé.. kérdés hány évre tervezel és akarsz-e erősebb vga- t (4k gaminget..) később.3070-hez bőven jó a 650-es is.
2021. jan. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért kell kiírni újra egy kérdést.


Itt megkérdezheted profiktól is:

[link]

2021. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ennél feljebb nem nagyon fognak menni fogyasztásban már a kártyák, ezt is iszonyat szopás már hűteni, "jövőbiztosság" miatt felesleges 650 esnél nagyobb tápot venni - hacsak nem akarsz több kártyás rendszert, de hát ki akar. Ez csak a kártya, de minden más teljes terhelés alatt fogyasztana ~150 wattot legfeljebb.

[link]

2021. jan. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
A plusz kakaó sosem árt. Én is a 750W-est venném. Az egy dolog, hogy a tesztek mit írnak, de láttam én már instabil, lefagyós gépeket komolyabb terhelésnél.. Jó tápon sosem éri meg spórolni, ez alapszabály.
2021. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Az említett 650 es is bőven a jó táp kategória, sőt, az egyik legjobb. A táp 85% terhelésnél működik a leghatékonyabban, olyat érdemes venni ebben a szegmensben szolgálja ki a gépedet. Semmit nem nyersz a nagyobb névleges teljesítménnyel, nincs "plusz kakaó", csak a hatékonysága lesz rosszabb. Egy 650 es táppal marad ~150W mozgástere ennek a rendszernek teljes terhelés alatt, az több mint elég a pillanatnyi megugrások kezelésére, vagy esetleges tuninghoz.
2021. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
#5 +1
2021. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
#5 Egyébként itt látszik hogy mennyi a hozzá nem értő ember és csak a "számra" mennek. Felső kategóriás táp a cm v650, az bőven elég lesz egy 3080 mellé is.
2021. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Egy szóval se mondtam, hogy az itt említett 650-es táp ne lenne jó minőségű, de én akkor is 750W-ost vennék, mert egyre növekvő tendencia látszik a kártyák fogyasztásában. Ha kijön majd az RTX 4xxx széria kitudja annak mennyivel lesz nagyobb a fogyasztása.


A 3x szérián is mindenki csak hüledezett, hogy jé de sokat eszik. Pár éve még el se hittük volna hogy egy VGA ennyit fog zabálni és mégis... Ráadásul semmi előnye nincs a 650W-nek a 750W-hez képest. Csak minimálisan olcsóbb és ezzel ki is merültek az "előnyei". Aki meg az áramfogyasztáson parázik, arról már kb. ezer teszt bebizonyította, hogy nem fogyaszt többet a gép a nagyobb tápegységtől. Tehát a 650W-nek értelme kb. nulla.


Aki meg annyira amper vadászkodik az miért nem ruház be napelemekre? Nekem van itthon néhány és a fél ház energia ellátását már megtudom velük oldani. Sajnos még nem sok háznál látok ilyet, pedig egyre inkább erre kellene átállni, mert sokkal környezetkímélőbb mint a nukleáris energia és utóbbi ugye az üvegházhatásnak nem igazán kedvez.

2021. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!