Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikus képzéshez/ jobb...

Grafikus képzéshez/ jobb játékokhoz milyen gépet raknátok össze?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék elvégezni majd egy grafikus képzést, eléggé tetszik a dolog az alapján, amit eddig láttam belőle.

Viszont a laptopom épp haldoklik és új gép vásárlása előtt állok, ezért már szeretnék egy olyan gépet összerakatni, amivel később tudnék grafikusként is tevékenykedni. Az Adobe Creative Cloud programjait és gépigényeit nézegettem, de nagyon elvesztem az infokban. Az sem lenne hátrány, ha futna 1-2 jobb játék a gépen (pl Last of Us2, Cyberpunk, Skyrim, stb).


A keretet kb 250 000-300 000 huf közé lőttem. Ez mennyire reális? Tudnátok ajánlani nekem ilyen összegben összeállításokat? (Eléggé laikus vagyok)


Nagyon köszönöm!!



2021. jan. 28. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mire van szükséged, csak maga a gép, vagy kell monitor, meg egyéb szirszarok? Videokártya árak 50-100-150% feláron mozognak 6-8 hónappal ezelőtthöz képest úgyhogy ez a része problémás ha cyberpunkozni akarsz(last of ushoz ps t vegyél, nincs pc re, skyrim meg ezer éves, minden szaron elfut). A keret fél éve több mint elég lett volna egy korrekt játékos gépre, de ma elég szűkös, 5500xt 120 ezerről indul(korábban 70 körül ment, és akkor is túlárazott volt szvsz), és ez is csak visszafogott beállításokkal jó a modern játékokhoz, 1080p fölé menni vele meg kb teljesen esélytelen. A következő értékelhető kártya a 2060, de ha találsz is 200 alatt nincs(a nyáron ez is 105-110 körül indult). Használtan is siralmas a helyzet, a mostani árak mellett nem mernék nyugodt szívvel ajánlani semmit.
2021. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

10400F gépeket nézz!

[link]


Videokártya a nagy kérdés... sajnos. Óriási világszintű hiány alakult ki. Újat nem nagyon lehet venni. Használt 1070, 1660super, talán 2060. Esetleg rx580, rx5500, 5600 talán.

Hardverapróról megbízható eladótól.


Azt, hogy konkrétan melyik programban melyik folyamat milyen erőforrást használ, azt a hp workstation oldala egész jól kigyűjti. De rengeteg más oldal is foglalkozik ezzel.

[link]


Ami a lényeg, hogy egy alap játékra épített gép neked megfelelő lesz.

Ami plusz kellhet, az a memória és az SSD mérete. Ezt próbáld kikalkulálni.


Amúgy AMD gépek is versenyképesek lehetnek munkafelhasználásra, de a proci nagyon drága most. Ryzen 3600 konfigokra kereshetsz rá akár.

2021. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ennyiért inkább használt kategóriában nézegetnék. Munkaállomás specifikus is legyen meg játék kompatibilis együtt annyira nem jön ki 300-ból ha komolyan is gondolod és ha most kezdted a tanfolyamot, akkor még hosszú távra is terveznél.
2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Gpu: Gtx 1660 super

Cpu: Ryzen 5 3500x

Psu: Cooler Master Masterwatt lite 550W vagy 600W

Alaplap: Valamilyen Z kategóriás, nézz utána

Ram: Corsair Vegenace 2x8 GB

SSD: 1 terabyte (Kingstont ajánlok)

2021. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

Z alaplap az intelnél van. Ráadásul a 10400F 15-20%-kal jobb, mint a 3500X, és még olcsóbb is!! Hülyeséget ne ajánlj!

2021. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, próbáltam jót összeállítani :/
2021. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amúgy mi olyan rossz a gépbe amit ajánlottam?
2021. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Süt róla a hozzánemértés 😁
2021. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7 A legolcsóbb 1660 super most 127 ezer, egyetlen boltban kapható és kb 60 ezerrel túl van árazva.

3500x 60 ezer, 10400f 50, gyakorlatilag teljesen egyformán teljesít a két proci. A fentebb 15-20% teljesen alaptalan, egyetlen hivatalos tesztet nem találsz ahol 1-2 százaléknál nagyobb eltérés lenne, hol az egyik, hol a másik javára. De nem egy árban vannak, úgyhogy minek fizetnél 20 százalékkal többet ugyanazért a teljesítményért.

Z lapot ajánlasz amibe bele se tudod rakni az amd procit.

A táp okés, jó minőség és nem is nevetségesen nagy.

Ram reális, de ebből is van ezer féle. Bármelyik 2x8 3000 CL16, vagy felette jó.

SSD - ez még annyira sem ajánlás mint a ram, az meg hogy "kingstont ajánlok" azért nem poén mert van jó, meg iszonyatosan szar ssd jük is. Egyrészt ő tudja hogy mekkora kell neki, másrészt meg van 1tb 35 meg 90 ezerért is, a kapacitás csak az egyik része a történetnek. Írhatnád ennyi erővel azt is, hogy vegyen 8gb vramos videokártyát.

2021. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hú, nem gondoltam, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi komment lesz :)

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!


Igazából csak a gépre van szükségem, monitor, billentyűzet, egér, stb van. De eléggé elvette a kedvem a vásárlástól most ez a tény, hogy minden ennyire megdrágult :( Sajnos sokkal többet nem is tudnék a gépre fordítani, és eddig azt hittem, hogy ennyiből össze lehet rakni egy jó erőset.


RAM-ból minimum 16 gb-ot szerettem volna, SSD-t 1tb-ot néztem, de a típusokat és teljesítményeket nem igazán értem.


Tanfolyamot nem kezdtem még el, majd csak tervezem, mert tetszik a dolog, de még nem 100%, így, hogy online tanfolyamhoz azért kellenek a programok. Próbálok infot szerezni és felmérni a helyzetet egyelőre.


Akkor mit tanácsoltok? Várjak vele? Vagy vegyek egy gyengébb laptopot addig? Arra sem szánnék így 180-nál többet, ha spórolgatni kellene az asztalira. Egy biztos, ami most van laptopom, már az itthoni munkát sem nagyon bírja, pedig csak e-mailezek és internetet (youtube, facebook) használok. Most nem tudom, merre tovább.


Köszi mindenkinek! :)

2021. jan. 30. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!