Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DIGI hozta 5 éve a Routerét...

Joe.38 kérdése:

DIGI hozta 5 éve a Routerét amikor bekötötték. Ma már árulnak 6 os szintű routert. Söt 6e szintűt is ami gyorsabb. Assus-t néztem egyiken sincs optikai kábel bememet. DIGI viszont optikai kábelen hozza,adja be a 1000 sebességű jelet . Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg valami ZTE nevű router van. Az adja 2 antennával a wifit is. ZTE routerbe betolható az optikai kábel az hozza a DIGI szolgáltató jelét. Sőt TV ebből a ZTE routerből jön ki . Azaz ZTE ruteren hátul van koax csatlakozó. Ha lecserélném egy mai modern gyorsra, gyors Routerra egy 50 ezres ASUS ra kapok megfelelőt? Rendszeremhez illőt? Rendszeremhez csatlakozásút ? Mert amiket néztem 50 meg 100 ezer forintos na azokba egyikbe se megy bele az optikai kábel. Nincs ilyen csatlakozó aljzat rajtuk. Kifele meg nem jön belőle TV koax csatlakozó. Ergó TV -t ne nézzek? Vagy marad ami van és életem végéig egy lassú DIGI által hozott elavult ZTE tipussal kell beérnem ?

#csatlakozó #Digi #száloptika #TV koax csatlakozó #DIGI száloptika,hogy megy be a LAN aljzatba?
2021. jan. 29. 18:31
A kérdező szavazást indított:
optikai DIGI kábel
DIGI száloptika és a ami 6 osz szintű routerek
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
A DIGI számodra HGW-t (home gateway) biztosít ami több, mint egy router és valószínűleg csak ezzel működik a hálózatuk. Lehet saját routert is kötni, meg kell érdeklődni tőlük, hogy bridge módba lehet-e kapcsolni az ő eszközöüket és akkor arra kötöd rá a saját routeredet.
2021. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, bridge módba lehet és kell saját router esetén kapcsolni, ha az övék tudása neked nem elég. Ezt a telefonos ügyfélszolgálaton lehet kérni, kb 1 óra az átfutási ideje (a telefonba 24 órát fognak mondani, de gyakorlatilag hamar átfut a rendszeren). Ilyenkor minden router funkció letiltásra kerül, csak az 1-es számú LAN port (2 portos eszköz esetén a GE feliratú), a telefon, meg tévés modem esetén a tévé kimenet fog működni. Az 1-es (vagy GE) portot a te routered WAN portjával kell összekötni UTP kábellel. A routered WAN beállításainál a kapcsolat típusát PPPoE-re kell állítani, a felhasználónév és a jelszó a szerződésben van benne.
2021. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van. Az nem router, hanem csak egy végponti egység, egy modem.

Csak raktak hozzá alapfunkciós router-wifi képességet. Elég kaksi. Én már akkor a saját routeremet raktam rá, amikor bekötötték.

2021. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!