Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szem szempontjából nagy...

Katoonene kérdése:

Szem szempontjából nagy különbség van táblagép, olvasó között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a munka, továbbképzés, egyéb anyagok mérhetetlen mennyiségű nyomtatásának sűrűjében egyre kevésbé hatékony a laptop-telefon kombinációja. Laptop helyhez kötött (egyrészt akksi, másrészt a fél életem rajta van,ügyfélkapu, céges e-mail, rengeteg fontos azonosító stb. miért hordanám hátha ellopják, nehéz), a telefon kicsi (4-5-6") képernyő nekem már zavaró, és sajnos egyre többet kell digitálisan olvasnom)


Régen (12 éve) volt egy Amazon könyvolvasóm, akkor azért vettem, mert az akkori táblagépek, korai okos telefonok szemrontóak voltak olvasáshoz, (ezt én is alátámasztom) tartós használathoz.


Jelenleg olvasáshoz (Mobi, Office anyagok) lenne rá szükség.


Nyilván ennek egy könyvolvasó tökéletesen megfelel, de többre nem.


Egy táblagép többre képes, video, e-mail, face stb.


Van esetleg olyan köztetek, aki napi szinten használ táblagépet, és jók a tapasztalatai szemfáradás ügyileg? (főleg olyanokat várnék, akik pont azért használnak táblagépet, hogy a laptopot, telefont ahol lehet kiváltsák)


Ha táblagép lenne, akkor


Samsung P610 Galaxy Tab S6 Lite 2000 x 1200

vagy

amsung T720 Galaxy TAB S5e 10.5 2560 x 1600


De ha van tipp, azt is megköszönöm, az gondolom jó út, ha a felbontásnál Full HD feletti a cél..


Köszi!



2021. jan. 30. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én csak sok e-book-ot olvasok, régebben tabletet használtam ebookreadernek, de akármilyen alacsony fényerőn volt vagy beállításon, külön ebook reader app, fárasztotta a szemem, megfájdult a fejem. Amazon Kindle-t vettem, az is sok funkcióval bír, de videó+face+emailre a telefonom használom a kindle-vel több órát tudok olvasni és nem fárasztja le a szemem.
2021. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!