Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sima HDD-t lehet gyorsítótárké...

Sima HDD-t lehet gyorsítótárként használni, hogy a rendszert gyorsítsa?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 00:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ahogy már írtam gyorsítótárra SRAM-okat használnak inkább, mert hasonló, mint a D-Flip-flop. DRAM-al ellentétbe (gyengébbek kedvéért, ami használtok a gépbe....:D) - nem kell frissíteni folyamatosan. A DRAM-ok tranzisztorokból és kondikból állnak. A DRAMokat folyamatosan frissíteni kell, különben elvész a tartalmuk (kondikat felölteni - kb úgy képzeld el, hogy a kondi adja meg a logika 1-et és logikai 0-át).
2021. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szirty ***** válasza:

"6: gyorsítótárról van szó nem az, hogy mi a gyorsabb."


Igen. Amennyiben gyorsító tárnak a cache-t nevezzük, akkor igen annak idején a floppy és az optikai meghajtókat lehetett gyorsítani HDD-vel.


Esetleg egy kicsit többet kell visszalapozni időben mint gondoltad.

Persze sejtem hogy a kérdező nem erre gondolt, de a kérdésre válaszoltam...

2021. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Visszalapozhatunk Neumann gépig 1945-55 közé, és beszélhetünk arról, ha szeretnél. Igen Cachre gondoltam. A technológia ugyanazon az elven alapul, mint 70 éve.
2021. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szirty ***** válasza:

"Visszalapozhatunk Neumann gépig 1945-55 közé, és beszélhetünk arról, ha szeretnél."


Nem szeretnék. Ahogy végletekben gondolkozni és azokat érvként használni sem.


"A technológia ugyanazon az elven alapul, mint 70 éve."


Aminek az a lényege hogy egy gyorsabb tároló eszközt használunk gyorsító tárnak egy lassabb eszközhöz. Nem kell feltétlenül memóriának lennie.

2021. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!