Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van egy 512GB-os SSD a...

Ha van egy 512GB-os SSD a laptopomban, akkor bővíthető HDD-vel?

Figyelt kérdés

Szóval hogy megvan rá a slot, a hely, hogy tetessek bele plusz tárhelyet HDD-ként és ne SSD-t kelljen cserélni? (ASUS ROG Zephyrus M GU502GV-ES004)

Kevésnekem ez az 500 giga tárhely játékokkal, filmekkel, zenékkel (1 terrás külső hdd-t használok, de van ha sokminden letöltve és seedelni kell plusz gémek nem férek el a gépen.)



2021. febr. 1. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Értelmesebben kell a hellyel bánni. 500 Gb film? Minek, megnézem, letörlöm, töltöm a következőt. Úgysem hallgatsz 500 Gb zenét és biztos nem játszol 500 Gb játékkal.
2021. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy van még egy 80-as M.2 hely benne. Ezzel is hirdezik a gépet, hogy RAID 0-ban méggyorsabb a munka.


Bármilyen M.2 tárhelyet nézhetsz így. Akár olcsó sata interfészes m.2 is mehet talán, de ennek jobban utána kell nézni. Meg párezret nem biztos, hogy érdemes spórolni az nvme m.2-höz képest


HDD nincs. Illetve az ár miatt érdemes átgondolni tényleg, hogy máshogyan próbálsz bánni az adatokkal.

2021. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-esnek köszi, 1esnek meg annyit, hogy majd azt én eldöntöm :)


Először is 90 giga egy normális játék, pl nfs heat, meg elég sokminden van lent, barátnőmmel multizunk/coopolunk sokat, több ganme van lent, ha jönnek haverok, arra is. Grafikus vagyok, tehát lent van PS, illustrator, indesign, valamint hobbiból egyelőre premier pro, after effects, vegas pro. Ezek foglalnak ~ 400 gigát csak. Általában 150-100 gigám van fent, ha épp csinálok projektet, hamer megtelik, és ha még filmezek is, vagy leszedek egy másik gamet de nem akarom törölni a többit, mert a steam szereti néha nem tárolni a mentéseket és letorkoztatni, ezért inkább nem törölném. 500 giga egy Z generációs embernek nem sokmindenre elég, épp hogy elégséges, és nem vagyok egyedül, de az én nénikémet, hogy felmerek tenni egy kérdést gyakorin. Mivel hobby DJ voltam korábban van 60 gigányi zeném, és nem beszélve arról, hogyha telóról jó minőségű képeket vagy 4k videókat teszek át családi dolgokról, vagy bármiről, annak sincs kis mennyisége, a 2 terrás vinyómon 190 gigát foglalnak az ehhez hasonló képek, és ezek már a kiszanáltak, amiket nem hasznáok, nem nézegetek, régiek, kint vannak dvdn, pendriveon satöbbin. A filmek jelenleg kerek 1 terrát foglalnak a külsőn.

Mi az hogy te mondod meg nekem, hogy letöltöm letörlöm? xd és ha nekem tetszik és megnézném többször és nincs kedvem folyamatosan a torrentet nyomatni? 1000 megás a net itthon, azon kívül mobilnetet használok és simán megy persze minden, de akkor sem ezzel akarom foglalni a sávot, hogy folyamat töltök vissza, meg ne dolgozzon a gépem ezzel is. Kivagyok ettől, még meg akarja nekem mondani.

Tanácsot kértem, nem véleményt, és nem arra vonatkozóan, hogy te hogy használnád a helyemben, hanem hogy lehet-e bele tenni valamit, vagy nem.

Ehhez tartsd magad, addig ez nem válasz a kérdésemre és megy az X mert az a "nem hasznos" gomb. Kettesnek megy a zöld, legalább előtte írt normálisan, nem csak beolvasott, sőt több, mint normálisan írt, még marha laikus helyettem még utána is nézett hogy mi a helyzet, két zöldet nyomnék, ha tudnék, egyest meg tiltanám az oldalról.

2021. febr. 2. 00:36
 4/4 anonim ***** válasza:

hát ja.. ilyen komoly munkára asztali gép lenne az ideális 🤔

egy laptopnál meg kell hozni a sok egyéb kompromisszum mellett a tárhely kompromisszumot is.

2021. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!