Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használható minden SATA port?

Használható minden SATA port?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a B450-es lapoknál, hogy ha M2 SSD van használva akkor pár sata csatlakozót letilt.

Ez A520-nál is így van? Kinéztem egy Gigabyte A520 Aorus Elite lapot, amint ugy van 4 sata csatlakozó és egy M2, nekem mindre szükségem volna pont, kérdés, hogy itt is tilt le a Sata csatlakozókból vagy itt üzemel mind ha van benne M2 akkor is?



2021. febr. 5. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha NVMe SSD van az m.2-es portban, akkor nem tilt le. Ha SATA, akkor előfordul, de akkor se biztos, mert a Ryzen processzorokban van beépített SATA vezérlő, az m.2-es portot arra szokták kötni, így a chipset SATA portjaiból nem vesz el (már ha Ryzen processzort teszel bele). Intelnél viszont esélyes, hogy ilyenkor letilt egy portot.
2021. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:
100%

Ha jól láttam, akkor nem lesz inaktív egyetlen Sata port sem az M2 használatakor.

[link]

2021. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a specifikációt, az m.2 csatlakozó a CPU SATA vezérlőjére van kötve, így nem tilt le chipsetes portot. Nem is támogat olyan procit amiben ne lenne SATA vezérlő, így bármilyen m.2 SSD-t teszel bele, nem lesz gond.
2021. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. :)
2021. febr. 5. 12:45
 5/11 A kérdező kommentje:

Illetve nem akarok emiatt új kérdés nyitni, de van Inteles alternatíva is, ott B460 chipsettel, ott esetleg van valami hasonló dolog?

Intel esetében Gigabyte B460 HD3 amiről szó lenne.


SSD pedig mindkét esetben ez:


[link]

2021. febr. 5. 12:47
 6/11 hypno ***** válasza:

#5

Ezt már bogarászd át egyedül. :D

[link]

2021. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a SATA 0 portot kapcsolja le, viszont 6 portos, így belefér.
2021. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. febr. 5. 17:08
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt rendeltem végül, illetve a fentebb linkelt SSD-t mellé.


[link]

17 oldalon néztem a távlázatot:

Ha jól értelmezem, ugye a felső helyre betéve az SSD-t egyáltalán nem tilt le portot, csak ha az alső helyre kerül?

Elnézést, a sok kérdésért elég amatőr vagyok a témában.


Egyébként még 2x8GB Gskill Aegis 3200Mhz-es RAM illetve egy I5 10400 lesz mellé, ez így átlag felhasználásra megfelelő lesz pár évre?

2021. febr. 5. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van. Ez még játékra is jópár évig elég lesz, ha teszel majd mellé egy izmos VGA-t, netezésre az élettartama végéig biztos jó lesz.
2021. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!