Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom az asztali...

Hogyan tudom az asztali PC-men növelni a meghajtók számát?

Figyelt kérdés

Jelenleg van benne egy 2TB-os és egy 500GB-os winchester ezek közül az előbbi két partícióra osztva. Van még rajtuk kívül szintén 1 2TB-os és egy 0,5TB-os winchesterem melyeket csak valami helyett tudom rákötni. Amikor az új HDD-ket rákötöm vagy a bent lévő kisebb HDD vagy pedig a CD ROM helyett tudom elérni őket.

A gépemben ezeknek mindnek SATA csatlakozóik vannak. Az alaplaopomon 4db STA3 és 2db SATA6 csatlakozó van. A bent lévő 2TB két partíciós HDD az egyik 6-osra van csatlakoztatva a többiek pedig a 3-ok valamelyikére és minden ezsköz jó csak egyszerre nem tudom elérni őket.

Elnézést ha valamit nem megfelelően fogalmaztam, de szerintem érthető a mit szeretnék.



2021. febr. 7. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Én nem bővíteném már sehogy. NAS irányba mennék.
2021. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
A vezérlőt AHCI módba kell kapcsolni, illetve ha két port ASATA jelzésű, ahhoz hogy azok működjenek, olyan processzor kell amiben van SATA vezérlő, például AMD Ryzen.
2021. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát ezt nagyon érthetetlenül írtad le.


Van 2x2TB, 2x ~0,5TB és egy CDRom? Ez nem megy a 6 csatlakozón?


Milyen alaplapod van?

2021. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sata6-on Sata3-at értesz?


Tegát van 6db sata aljzat és 4db hdd és 1db ODD, még így is van 1 kihasználatlan port..

2021. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az alaplapom Asus p8h77 i
2021. febr. 7. 12:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne a számukat, hanem a méretüket növeld!

Veszel két 4 TB-osat, így két SATA-csatlakozó igénybevételével máris dupla annyi tárterületed lenne, mint most.

Fizikailag egy házban általában 4 háttértárnak van hely. Némelyikben háromnak, némelyikben kis ügyeskedéssel 5 is kihozható. Nem tudom, hogy lehetséges-e négynél több SATA egység csatlakoztatása, de eddig nem is foglalkoztatott a téma, őszintén: 20 éve foglalkozok informatikával, de ilyen igénnyel még nem találkoztam. :D Szabvány szerint 24, de nyilván ez az adott megvalósítástól (alaplap, chipset) is függ. Olvastam olyan alaplapról is, ahol 4-nél több (különböző szabványú) csatlakozó van, de logikailag 4-nél többet nem tudsz csatlakoztatni.

De nem is lényeg. Nem az eszközök mennyiségének növelése a jó irány, hanem a meghajtók kapacitásának a növelése.

2021. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
1. NAV irányba egyelőre azért nem megyek, mert ezt meg kell venni a bele szánt 2 és 0,5TB-os HDD-k pedig már meg vannak és ugyan ezen okból nem növelem a HDD-k méretét sem. Növelném a kapacitást de ha már meg vannak a winchesterek szeretném őket használni.
2021. febr. 7. 12:58
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

2xSata3 és 4xSata2


HDD-knek elég a sata2 is..

2021. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De az a kérdés hogy hogyan tudom egyszerre használni őket. Jelenleg benne van egy db két partícióra osztott 2TB egy 0,5TB HDD és egy CD ROM. A már meglévő plusz két winchesterem szeretném beletenni úgy hogy a meglévőkkel együtt használjam őket.
2021. febr. 7. 13:04
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja bocs a 7-es kommentem az NAS akart lenni.
2021. febr. 7. 13:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!