Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CoolerMaster MWE Gold 750W...

CoolerMaster MWE Gold 750W megbízható tápnak számít?

Figyelt kérdés
Nincsenek felé komolyabb elvárásaim,csupán annyi,hogy akár folyamatosan 0/24 üzemben tűzveszély nélkül bírjon legalább 550W-t a 12V ágon.
2021. febr. 7. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen konfighoz kellene (főként a processzor és a videokárty pontos gyártója és típusa a lényeges)?


Egyébként ezen szakfórum:

[link]

tesztek alapján készült összesítő listája szerint egy jó minőségű, közepes minőségű táp.

2021. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha 550W-ot kell leadnia stabilan, inkább egy 650W-os platinum tápot ajánlanék, például egy Seasonic FOCUS PLUS 650W Platinum, ez drágább egy picivel.


Egyébként az is egy jó táp, amit írtál. Nem lesz vele probléma.

2021. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy Corsair CS550M van, rajta egy GTX1080 és egy RX480, viszont matek ide vagy oda, a második GTX1080-t nem szívesen kötném rá,és ha már veszek,akkor olyat akarok,ami akár egy 4. kártyát (1070 pl) is elvisz állandóban.


Focus szériáról halottam rosszakat néhány éve,ezt már javították?

2021. febr. 7. 19:43
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam róla rosszakat soha, kétlem, hogy gondod lenne vele.


Egyébként milyen gép ez, hogy 4 DB videokártyát szeretnél hozzá? Bányász konfig?

2021. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

CSM emlékeim szerint Great Wall beles, jó kis táp és mehet rá nyugodtan a 1080 is.

Focus-sal csak bizonyos VGA-knak volt gond(talán 5700XT-nél), de az újabb szériáknál nincs gond.

De ismétlem hülyeség váltanod mert nagyon jó az a tápegység.

2021. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

CS550M-re azért nem rakhatsz rá egy harmadik videokártyát, mert csak 2 PCIe csatlakozó van hozzá. Az ágkiosztás pedig biztonságosra van megcsinálva, a PCIe csatlakozókhoz különálló 12V ágak tartoznak, különálló OCP-vel (túláramvédelemmel), tehát nem használhatsz elosztót, mert nagy terhelésnél lekapcsolja a gépet, hogy ne károsodjon a tápegység. És ehhez nem kell a teljes konfignak 550W-nál többet fogyasztania, elég ha csak arra az egy PCIe csatlakozónál átlépi a szabványban leírt teljesítményt.


A focus szériával az volt a baj, hogy az OCP túl alacsonyra volt kalibrálva 2018 előtt, és lekapcsolta a gépet akkor is, ha csak egy pillanatra fogyasztott többet a videokártya a szabványban meghatározott határokon túl. Így nyilván azoknál a videokárytáknál volt probléma, ahol a PCIe csatlakozókat kicentizték. Az AMD Vega kártyákról van szó, a többinél nem volt ilyen probléma.


3-4 darab videokártyás setupokhoz már olyan alaplapok vannak, amik +1 PCIe csatlakozót igényelnek, hiszen a 24 pines csatlakozó kapacitása is véges, alaplapba csatlakoztatott PCIe csatlakozó nélkül én nem használnék 2 videokárytánál többet. 4 darab videokártya alaplapi oldalról 300W-t vesz fel, ami majdnem kétszerese a 24 pines csatlakozó szabványban leírt kapacitásának.


Szóval neked most nem azzal lesz a legnagyobb bajod, hogy a táp összteljesítménye mekkora, hanem hogy van-e elég különálló PCIe csatlakozó, legalább 6 darabra van szükséged. Nagy teljesítményű gépnél én mindenképpen többágas tápegységet javaslok a biztonság érdekében, így ezt nem tudod lespórolni.

Az #1 válaszoló linkelt egy listát, ott a Tier A-ból a multirail kategóriát szemlézném.

Ha CoolerMasternél maradunk, akkor V850 Platinum pont jó lesz.


Gondolom bányászgépről van szó.

2021. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazából ez a játszós gépem,de most egy időre bányásszá alakul. A 3. kártyát riser-be gondoltam,azon alapból van PCIe táp csatlakozás.
2021. febr. 7. 22:56
 8/13 A kérdező kommentje:
A kérdésben említett CM megfelelő lenne 2db 1080-nak (egyik 1x8pin,másik 2x8pin),valamint egy RX480(1x8pin)-nak? Apróról vennék valamit,nem újonnan.
2021. febr. 7. 23:01
 9/13 anonim ***** válasza:

De azt mondtad a risert használsz, amibe kellene egy ötödik PCIe csatlakozó, annyi csatlakozója meg nincs a tápegységnek. Azt elosztóval kéne megoldani, és azt az előbb elmondtam, hogy PCIe csatlakozót elosztani nem tartom biztonságosnak.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy negyedik kártyát is terveznél.

2021. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Majd a 4. kártya inkább megy más gépbe, úgyis épp elég 3 kártya meg a processzor a vízkörnek.
2021. febr. 8. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!