Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gyengébb laptop nekem...

Ez a gyengébb laptop nekem mennyire lenne jó egyetemre, tanuláshoz? (és alap játékokhoz)

Figyelt kérdés

Bátyám befejezi hamarosan az egyetemet és nekem adná a következő laptopját:

Lenovo ideapad b51-30 (nem szeretem a lenovo ideapadokat, szörnyű a műanyag, de hát "ingyen" lenne)

CPU: Pentium N3700

RAM: 4gb ddr3l (ezt bővíteném majd +2 vagy +4gb-tal)

VGA: geforce 920m

SSD: 240gb

Az ODD-t valószínűleg kikapnám belőle és egy 500-as winyót tennék majd a helyére.


Mit gondoltok, visual studiohoz, netezéshez youtubezáshoz, alap feladatokhoz mennyire lenne elég?

Illetve szívesen játszanék is rajt, de szerintem rocket leauge, mert fortnite-nál megállna a tudomány, az is gyenge grafikán.


Köszönöm a válaszokat!


2021. febr. 7. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Gamingre felejtsd el.alap dolgokra is lassú lesz,de azért fogod tudni használni..
2021. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Pentium mostani windows alatt már kicsit necces, de alap dolgokra azért használható lesz.


Ramból meg legyen +4 2 helyett, ne fojtsd tovább single-channelben ezt a sz* r procit

2021. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Semennyire. Ez már akkor is gyenge volt, amikor 5 évre piacra dobták.
2021. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Örök szabály: ajándék lónak...

Tanuláshoz általában semmi extra nem kell, fusson valamilyen Office, meg egy böngésző, és nagyjából ennyi.

A Visual Studio mondjuk azért igényel egy kisebb erőművet, de ha egyszer elindul, akkor azzal sincs gond. Gondolom, Linuxot nem akarsz (nincs ezzel baj, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit használ), pedig ott a hardverigény kb. fele a Windows-nál megszokottnak. Ha meg van kötve a kezed, mert pl. Visual Studiot tanultok, akkor sok választásod nincs; de amúgy a MonoDevelop is egy nagy tudású .net fejlesztőeszköz, ugyanakkor a hardverigénye töredéke a VS-ének. Vagy SharpDevelop, bár ezt már pár éve nem fejlesztik.

A játékok közül meg a retro, és az indie játékok többsége simán elfutna ezen a konfigon. Persze, GTA5-ben azért ne reménykedj.

2021. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva gondolkodtam linuxban, sőt jelenlegi gamer gépemen is azt használnék, de játékok miatt muszáj a windows. Az a laptop pedig csak tanulásra lesz.

Sok linuxot próbáltam, mint az szívem csücske is lett.

Ha nem feltétlen olyan dolgokat használunk majd ami windowst igényel, akkor linux lesz az biztos...esetleg dual boot.

2021. febr. 7. 21:08
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább erősebb gépet vennék gondolva a jövőre is. Minimum i3 8GB, dedikált VGA.
2021. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
43 vagyok sok hülyeséget csináltam sok időt elbasztam erre arra de tudod mit sajnálok legjobban azt hogy játszottam inkább foglakozz értelmes dolgokkal
2021. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6) az i3-ak nagy része még mindig 2 magos,15W TDP kerettel.ezt azért nem ajánlanám hosszú távra.
2021. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Írták, hogy a procinak nem igen tenne jót a 4+2gb ram...ez mennyire lenne észrevehető? Mert azért nekem a 6gb ram kellene.

Használtam már a gépet, valóban nem egy erőgép, de az ssd miatt elég fürge, és én sem videót vágni akarok rajta,

2021. febr. 7. 21:26
 10/19 anonim ***** válasza:

Alap feladatokra jó, 8 GBra bővítsd a memóriát, valamivel használhatóbb lesz.

Alap játék alatt mit értel?

2021. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!