Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tesztelik a telefono...

Miért nem tesztelik a telefonok mikrofonját?

Figyelt kérdés
Engem érdekelne, nem csak a képminőség számít a videóknál, sőt, engem kifejezetten a hang érdekel, miért nem veszik figyelembe ezeket a szempontokat?
2021. febr. 12. 00:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint a youtuberek mindig tesztelik a legújabb telefonokat, de a mikrofonjaikról soha nem tudok meg semmit.
2021. febr. 12. 00:45
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Mert úgysem te hallod, ha szar.

Ha fontos a hangminőség, akkor meg úgyis veszel legalább egy Røde csipit.

2021. febr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Upvoteoltalak, de akkor a kamerát se kell tesztelni, mert akinek fontos a képminőség, az vesz 5 milliós fényképezőgépet. Aztán mégis tesztelik. Amiket sikerült kideríteni telefonokról, egyeseknek egész jó hangzásuk van, nem tudom, hogy miért kéne eltitkolni a mikrofonjukat. Diktafonként is használják sokan, ahhoz sem árt, ha jó.
2021. febr. 12. 01:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindent túltolnak, totál fölöslegesen. Például a mai telefonokban két mikrofon van, ami többet árt mint használ. Például híváskor a felső mikrofon elvileg zajkioltó, de nem csak a zajt oltja ki, a beszédet is nagyon leredukálja, alig lehet érteni. Inkább hallgatok egy konstans zajt (pl busz), még úgy is többet érteni a beszédből, mint ezzel a vacakkal. Az előző telefonomban ki lehetett még ezt kapcsolni, a mostaniban viszont sehol se találom, így kénytelen voltam a felső mikrofont szándékosan eltömíteni kosszal, hogy az ne halljon semmit. De itt jön a másik gond, hogy a diktafon és a videófelvétel sztereó, a blokkolt felső mikrofon miatt csak a jobb csatornán van hang.

Egyébként nem feltétlen a mikrofonnal van a baj. Letöltöttem egy hangrögzítő appot ami tömörítetlen wavba rögzít, mégis olyan "hanghibák" jelentkeznek a felvételen, ami erős tömörítéskor szokott (a beépített diktafon is pont ugyan ezt csinálja). Arra gyanakszom, hogy a telefonok hangrendszere nem közvetlen a mikrofonból szerzett hangmintákat adja tovább az appoknak, hanem feldolgozza előtte, ettől lesz olyan pocsék hangja. Amúgy simán tudhatna olyan hangzást, mint egy olcsóbb PC headset.

2021. febr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kép látványosabb, mint a hang. A hangot nehéz tesztelni, és pláne nehéz az eredményét bemutatni.

Emellett sokkal nagyobb igény van minőségi képek készítésére, mint minőségi hangfelvételre. Valahogy idővel elfogatott lett, hogy ha magas minőségben akarsz hangot rögzíteni, akkor ahhoz külső eszköz kell. Ellenben fényképet közel olyan minőségben tudsz készíteni, mint egy félprofesszionális fényképezőgéppel.

Egy diktafonnál pedig távolról sem a tökéletes hangvisszaadás a szempont. Ott az a lényeg, hogy a beszédhangok jellemző frekvenciatartományában kielégítő minőségben rögzítsen. Sőt, még előnyös is, ha más frekvenciákra kevésbé érzékeny.

2021. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rossz kérdés. Én eddig bármilyen tesztet olvastam/néztem, mindig volt tesztvideó, ahol a mikrofonról is ejtettek 1-2 mondatot.


Milyen tesztet néztél, ahol ez nincs? Linkeld!


(Amúgy manapság sok youtubernek adnak teszttelefont, akiknek semmi közük a techvilághoz. Csak marketing.. reklámtermékek. Ők nem tesztelnek, csak mutatják,hogy „van ilyen!”. Normális teszteket kell nézni, pl dxomark)

2021. febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!