Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlhatnék...

Milyen laptopot ajánlhatnék anyukámnak, ha internetes böngészésre és office programokra kell csak neki?

Figyelt kérdés

Megkért, hogy nézzek szét, de bizonytalan vagyok, ezt a kategóriát nem igazán ismerem.


A lényeg, hogy kellene neki egy laptop, amin tudna internetezni (közösségi média, emailek, híroldalak, youtube, szóval semmi extra), és Office szoftverek használhatóak rajta. Ezeket szeretné minél gyorsabban és zökkenőmentesebben használni, ne legyen akadás, órás töltögetések.

Billentyűzet, képernyő minősége stb. az csak sokadik szempont, 99%-ban úgyis monitorral, billentyűzettel használná.


Összeget nem adott meg, azt mondta hogy az a fontos hogy a fentieket tudja a gép, ahhoz képest pedig minél olcsóbban.


Megnéztem néhány videót amiben online oktatáshoz / home office-hoz ajánlanak laptopokat, de őszintén szólva sokallom az árát az azokban látott gépeknek.

Én utoljára 6 éve vettem notebookot, akkor jóval olcsóbbak voltak.


Mennyiből lehetne ezt kihozni?

Milyen konkrét modellt tudnátok ajánlani?


2021. febr. 15. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen célra mindenképp a használt piacon nézelődnék, teljesen felesleges elkölteni 200+ ezret. Ha anyukád úgyis billentyűvel / monitorral használná, akkor esetleg egy ilyen használt üzleti asztali PC is szóbajöhet, rohadt olcsón vannak olyanok, amik a fenti célra bőven megfelelnek.

Pl. innen valamit 3-4. gen. i5-tel, 8 GB RAM-mal, SSD-vel: [link]

Ha mindenképp ragaszkodsz a laptophoz, az egy kicsit drágább lehet, abból is hasonló specifikációjút kéne keresni: legalább 2 mag / 4 szál, de inkább 4 mag, 8 GB RAM, SSD. Hardveraprón nézelődj ugyanúgy.

2021. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

valoban miert szukseges 1% ert laptop?

lehetne valami mini pc vannak akkorak mint egy nagyobb konyv

amihez monitor es bill (eger) kotheto es kesz

es nem foglal annyi helyet kint brand gep

de azokbol is van legkisebb valtozat is ami nem tul nagy par konyvnyi

2021. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt gyakorlatilag mind tudja. De ha nem fontos a mobilitás akkor tényleg asztali pc-t vegyetek, ugyanazért a pénzért sokkal többet kapsz, vagy ugyanazt megkapod sokkal kevesebbért, ahogy tetszik.
2021. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Hajthatatlan abban a kérdésben, hogy újonnan kell neki. Teljes mértékben elzárkózik a használt tech termékektől, már nem is próbálom megváltoztatni 50 fölött. (Én sok évig telefon-téren ajánlottam neki a használt készülékeket, de hajthatatlan.)

Esetleg tőlem hajlandó megvenni azokat a kütyüket, amiket én újonnan vettem és lecserélném - de én még pár évig nem szeretnék megválni a laptopomtól.


#2

Nyáron szeret vele kiülni a kertbe, a házon belül is több helyen használja, néha munkahelyre / ismerősökhöz is magával viszi. Tényleg jobb lenne laptop.

2021. febr. 15. 09:01
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

A mobilitás fontos, csak a gépen levő saját bill./képernyő nem annyira.


Hogy értsétek mire gondolok: az otthonukban 3 íróasztal van, mindegyiknél monitor, billentyűzet. Nem mindig ugyanannál az asztalnál ül. Vagy munkába beviszi, ott is rá tudja dugni monitorra. De néha meg netezne a kertben.


Kérlek laptopokat ajánljatok, nem véletlenül tettem fel úgy a kérdést, hogy laptopokra vonatkozik. :)

2021. febr. 15. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Újonnan ez alá nem mennék:

[link]

2021. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vehet újat, de akkor az 200 ezer!! Covid-home office miatt brutális árak vannak.

Alatta meg selejt...

2021. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!