Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi merevlemezről adatokat...

Régi merevlemezről adatokat lementeni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy IDE/ATA merevlemez, amihez a régi fajta csatlakozók kellenek. Viszont a rajta lévő adatokra szükség lenne. Milyen dokkolóval lehetne leszedni róla az adatokat?


Láttam van USB-s dokkoló, az ideális lenne, viszont nem tudom, hogy feszültséget h adok neki mert 4PIN-es anya csatlakozó, nincs a gépemben. A tápom moduláris.


Ilyesmire gondolok, csak nem ilyen horror áron, mert szeretném ezt az 1x használatos dolgot minél olcsóbban megúszni.


[link]


2021. febr. 17. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ráér a dolog, azaz be tudod vállalni a 30-60 napos szállítási időt, én ilyet vettem: [link]

Remekül teszi a dolgát. A táp nem jár hozzá, csak a vezérlő, de a gép tápjára rá tudod kötni a winyót.

2021. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aliexpressen néztem én is, de pont itt van a gond, hogy ennyit nem szeretnék rá várni.


Gép tápról h tudom rá kötni?

2021. febr. 17. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Ettől olcsóbban nem igazán veszel ha nem szeretnél várni, és még táp is van hozzá:


[link]

2021. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bass.ameg, rosszat küldtem:


[link]


ehhez nincs táp, de ha nincs molex a gépedben, ahogy írtad, akkor ezt a kábelt hozzá tudod venni:


[link]

2021. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:

A leggyorsabb és legolcsóbb, a találsz egy olyan ismerőst, akinek a gépében olyan alaplap van, amin van PATA port. 80 eres IDE kábel meg van minden jobb háztartásban.


Amíg megy a másolás, addig megisztok pár sört.

2021. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keress valakit, mint emiatt vegyél ezt-azt! Akár szervizbe is érdeklődj. Lehet egy ezresért lementenek róla mindent.


Amúgy ha nagy a tárterület, és nem utolsó óráit járja, akkor lehet éredemes egy külső házra vadászni...hasznáhatod külső HDD-ként.

2021. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én egyszerűen csak bekapcsoltam a régi gépemet, és lanon átküldtem NAS-ba. Pár gyerekkori paint volt rajta. nagyon aranyosak 😀


A régi gépre meg persze mentek fel a régi jó gémek. szintén a belső hálóról. Van, amit telefonról nyomattam.


De ha nincs hozzá géped, akkor csak keresd meg az ismerőseidet. kb minden második embernek rohad legalább egy ilyen a pincében/padláson/erre-arra

2021. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utána érdeklődtem de sajnos ismerősi körömben nincs olyan akinek lenne ilyen gépe.


Adatmentő cégek pedig 6-7ezer forinttól csinálnak ilyet, merevlemez esetében.


A HDD-nek elvileg semmi baja, csak maga a gép halt meg amiben volt, és emiatt kéne róla az adat.

2021. febr. 18. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!