Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop m2-es SSD hőmérséklet...

Peca1000 kérdése:

Laptop m2-es SSD hőmérséklet milyen hőfokig működhet problémamentesen?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy új Lenovo Ideapad 5 81YK00B8HV laptopot, amiben van egy SKHynix HFM512GDHTNI-87A0 M2-es SSD. 512 Gb-os.


Elkezdtem a gépre külsőleg rádugott HDD-re adatot másolni róla.


Szinte pillanatok alatt felment 58 C'-fokra, a Hard Disk Sentinel szerint és ezt a hőmérsékletet pirosan mutatja, mintha ez túl meleg lenne.


A neten próbáltam utánanézni hogy mekkora az üzemi hőmérséklete, és meddig lehet elmenni, de erről nem találtam információt.


Valaki meg tudná mondani hogy milyen hőmérséklet tartomány között mozoghat probléma nélkül, és mi az ami már káros neki?


Linket is mellékelnétek?


Ha hűteni kell, milyen megoldást javasoltok?



2021. febr. 17. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó érték, terhelés alatt egy tágasabb, jobban szellőző PC-ben sem ritka a 60°C fölötti "peak temp", azaz pillanatnyi, terhelés alatt történő hőmérséklet. Illetve maga a memória IC vezérlő jellemzően akár 70°C fölé is simán mehet, de legtöbb SSD-ben nincs erre külön szenzor, Samsung modellekben jellemzően van.

Alapvetően ha terhelés nélkül 50°C alatt van maga a chip, főleg egy laptopban, az teljesen jó, "rosszabb" esetben úgyis throttlingol, azaz visszaveszi a teljesítményt, hogy ne melegedjen túl.

2021. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megnyugodtam. :)
2021. febr. 17. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!