Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 550W-os Seasonic moduláris...

David82 kérdése:

Egy 550W-os Seasonic moduláris táp elég lesz ehhez a konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

alaplap: AsRock B365M Pro4 (micro-ATX)

cpu: Intel i7 9700 (nem K-s, tehát zárt szorzózáras)

vga: Intel UHD 630 (integrált)

memória: Kingston Hyper XFury 16GB (2x8GB) 2666MHz

ssd: Még nem tudom, de 256GB

hdd: 1TB valami

processzor hűtő: Scythe Fuma 2 120mm vagy Noctua

tápegység: Seasonic Focus GX-550W Gold (ezt tervezem belerakni)


A processzor 65W-os, külön videokártyát most nem szeretnék belerakni, mert az árak felszöktek a csillagos égig.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 18. 16:23
 1/7 hypno ***** válasza:
100%
Ebből a konfigból kettőt is elvinne a teljesítménye alapján.
2021. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
100%
Helyesbítek: hármat.
2021. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ment a like.


Maradok ennél a tápnál, hátha később tudok bele venni egy videokártyát. A több mindig jobb, mint a kevés. :)

2021. febr. 18. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, nem mindig jó, jellemzően közel nem a leghatékonyabb kevés terhelésnél egyik táp sem, ettől függetlenül ha lesz benne egy közép-felső kategóriás kártya, akkor teljesen rendben van.
2021. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem veszünk 9.GEN INTEL-t!


I7 9700 8mag/8szál 90k

I5 10400 6mag/12szál 50k (erősebb, olcsóbb, fejleszthető foglalat!)


H470,Z490 alaplap támogatja a 11. GEN-t!

2021. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Attól függ, hogy mire akarjuk használni.

Íme egy cikk, hogy a HT-nek (Hyper Threading) van-e értelme a játékokban: [link]


Itt megmutatják, hogy nincs. Sőt, inkább hátrány.

Videó vágásnál, tömörítésnél, renderelésnél előnyt jelent, máshol nem.

A pénztárcámat kímélendő nem vettem 10. generációs Intelt (lga 1200 foglalat), hanem maradtam ennél (lga 1151 foglalat).


Annak idején olyan alaplapot vettem (Gigabyte GA-P35-DS3), amibe belemegy az Intel Core 2 Quad is. Későbbi fejlesztés címén. Soha nem fejlesztettem, mert akkor meg a videokártya lett volna kevés, a legkisebb keresztmetszet. Ha meg az nem, akkor a memória. :)

Szóval előbb-utóbb valami úgysem lesz elég a gépben, hiába próbálod fejleszteni.


Eredetileg AMD-t szerettem volna, de az integrált vga-s Ryzen 5 3400G ára 80k-ra emelkedett, és ráadásul beszerezhetetlen. Ryzen 7 4700G-t szintén nem lehet kapni sehol sem.

Ezért döntöttem Intel mellett. Azért köszönöm a választ!

2021. febr. 19. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt kiállnék #5-ös hozzászólása mellett, miszerint: Tekintve, hogy itt a 11. gen a nyakunkon, elég masszív IPC növekedést ígérnek, (legalábbis muszáj lesz nekik Ryzen 5000 után) illetve hiába jobb a legtöbb játékban a kikapcsolt HT/SMT, mivel kevesebb szál, kevesebb hő, nagyobb órajel, stb. Minden generáció után jön teljesítménybeli növekedés 1 magon, ez a 9-10. széria között is "érezhető".

Tehát erős gyanú, hogy egy 10600K erősebb (gaming + productivity), így semmi értelme nincs 9. genre építeni.

Ráadásul amióta bejöttek az alsó-közép kategóriában a több, mint 4 magos procik HT/SMT-vel (köszi AMD), azóta évek múlva sem lesz gyenge, nem mint pár éve.

2021. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!