Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most már nem értem ezt az...

Most már nem értem ezt az egész videokártya őrületet más is van így vele?

Figyelt kérdés
Ok tudom már megkaptam,hogy mit jajgat az ember a múlt árai ma nem érvényesek de ugye ha azt néztük nem volt ekkora ugrás sosem az árakban mint most.Ma olvastam egy srác venni akart egy kártyát 320EFt volt kiírva rá a kártya kb ér 200EFt-ot le is beszélte az eladóval de mire kettőt pislantott már 340EFt volt az ára,aztán 360EFt ért adta el egy nap múlva szóval szerintem durva ez a naponta emelgetek dolog.Most én akartam venni egy kártyát 40EFt írtam az eladónak mire válaszolt már 50EFt lett azt mondja nagy a kereslet a kártyájára annyiért adja amennyiért viszik.Normálisak az emberek ennyire szükség nem lehet kártyára,hogy sokszorosát képesek kifizetni annak amennyit ér egy kártya lemegy ez az őrület meg ott állnak egy sokszorosan értéktelenebb kártyával.Például amit én anno boltban vettem 85Eft ért most van aki 150-200EFt-ért árul és már 4 éves kártya.Gondolom csak én vagyok a hülye,hogy nem lennék képes ilyen gerinctelen lenni mint sokan mások.

2021. febr. 22. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát aki most megveszi a 4 éve 85 ezres kártyát 150 ért az bányászni fog vele, az meg részemről meg is bszódhat, nem fogok szomorkodni amiért lehúzzák. De a használt árak csak másfél-két hónapja mentek fel, az újak nevetségesen túl voltak árazva már szeptember körül is, ez a nagyobb probléma, ha nem kérne a bolt 200 ezret egy szaros 2060 ért akkor nem menne 150 ezerért egy 1070 sem.
2021. febr. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg durván elszálltak az árak. Szerintem a gyenge forint hatása talán most csapódott le igazán és ez összefügghet ezekkel a drasztikus áremelkedésekkel.
2021. febr. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 a gyenge forint az előző 5 évben 50 forintot változott hol fel, hol le. Ma épp 295 nél tart, ahogy tartott 2016 elején is, amikor 180-220 ezer között adták az épp megjelent 1080 at. De még ha 50 forinttal esett is volna átlagban a forint, az egy $600 kártyánál 30 ezer forint különbség lenne, nem 200. Plusz az sem világos, hogy a gyenge magyar forint mitől nyomná fel a világ bármelyik másik pontján az árakat. Ez még mindig nem hazai probléma, mindenhol arányaiban ugyanannyit drágultak a kártyák.
2021. febr. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
48%

Akinek melóhoz kell, azt valahol tudom sajnálni.

De Ödönkét...pontosabban Ödönke apját, aki a 13 éves kölkének vesz "gémepécét" Fosnájtozni, 600+-ért, mikor egy PS4Pro 120, azt simán csak kiröhögöm!

2021. febr. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyenge forint azért nyomja fel az árat, mert az import cikkért nem forinttal fizetünk.


És nem gerinctelenség eladni, ha van rá kereslet, egyszerűen ekkora az értékük most. Azért fizet érte ennyit valaki, mert kell neki, Akkor jár rosszul, ha nem jut kártyához.

+ Abban is biztos lehetsz, hogy pár éve, amikor te vetted, az is egy maximalizált ár volt. Lehúzták rólad is az utolsó forintot, ami akkor lehetséges volt

2021. febr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki eth-t bányász, azért van ez. Az is szazezreket költ vgara, akinek amúgy eszébe se jutna, és nem egy kell nekik hanem minél több. Eth is rohamosan megy felfelé, azt vagy megtartják abba vagy atvaltjak btc-re és reménykednek, hogy az még feljebb megy. Tegnap vittek el a GTX 1060 6GB kártyámat 200euro felett amikor fele annyiért vettem. Ez van most, majd ha kidurran ez a kripto akkor lesznek újra kártyák. Kérdés, hogy mikor.
2021. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!