Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gamer laptopot érdemes...

Milyen gamer laptopot érdemes venni 2021-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig csak asztali gépem volt, nem ismerem a laptopokat.

Sajnos hosszabb időre távol leszek otthonomtól, szükségem lenne egy megbízható gépre, amin elsősorban játszani szeretnék, mellette nyilván az otthoniakkal kapcsolattartás és filmezés, stb.


Nézegettem az ajánlatokat, először rájöttem, hogy jóval költségesebb lesz, mint az asztali gamer gépem építése volt, aztán arra, hogy ezek kompromisszumos gépek, melegednek, hangosak is lehetnek.


A másik erős kétség bennem, hogy Intel / Ryzen... Mikor legutóbb építettem gépet, akkor csak az Intel jöhetett szóba.


Nyilván a minél erősebb gép lenne a célom, az ár viszont erősen behatárol. Továbbá szeretném, ha csendes is maradna a gép és nem forrna fel pár óra játék után. Először 300k környékén gondolkodtam, aztán az első napnyi keresgélés után már 450-re is felemeltem a kis lélektani határomat.


Mostanában az Apex-re vagyok ráfüggve, de a PUBG-t is szeretem, továbbá a Cyberpunk 2077-et is szeretném megvenni, jó lenne azt is élvezhető minőségben játszani.


Nyilván ezekhez kell a teljesítmény, ki milyen gépet ajánlana/használ ilyen árkategóriában?

Az sem baj, ha olcsóbban is kijön :D


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!



2021. febr. 25. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
450-ért se nagyon látok olyan "gamer" laptopot, amit megvennék erre a célra, vagyis cybert azért normál grafon 60 fpst szeretnék :D
2021. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A laptop egy külön világ. Eleve sokkal drágábbak, főleg most, mert a home office miatt nagyon tolják. A másik az energiafogyasztás, mivel kb ötödannyi energia megy beléjük, mint egy asztali gépbe, nem tudnak olyan teljesítményt elérni. Ugyan annak a GPU-nak a mobil verziója lényegesen kisebb teljesítményű. A harmadik a hűtés. Mivel vékonyak, minden egy helyre tömörül és nincs légáramlat, hajlamos nagyon melegedni terhelés alatt, amit egy, max két kis venti hajt ki belőle. Idővel kénytelen lesz visszavenni a teljesítményből, hogy ne süljön meg. Szóval ezekkel játszani igen sok kompromisszummal lehet csak, a drága gépekkel is sokat fogsz szívni. Ha ilyen igényeid vannak, inkább vidd magaddal az asztali géped.
2021. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ne keserítsetek el, tényleg ilyen vackok lennének a laptopok?

Perpill kettőt nézegetek erősen, mindkettő akciós:


ASUS ROG Strix G15 G512LV-HN062 gamer laptop (15,6'' FHD/Core i7/8GB/512 GB SSD/RTX2060 6GB/NoOS)

440.000 Ft


ACER NITRO 5 AN515-55-7604 (NH.Q7QEU.005)

Intel® Core™ i7-10750H Processor (12M Cache, up to 5.00 GHz) • FreeDos • 16GB DDR4 2933MHz RAM • 1TB M.2 PCIe SSD • 15.6" FullHD (1920 x 1080) ComfyView™ IPS matt LCD (144 Hz) kijelző • NVIDIA® GeForce™ RTX 2060 6GB GDDR6 grafikus vezérlő

500.000 Ft

2021. febr. 25. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a teljesítménnyel számolj:

[link]

És valóban elég vacakok, ami a hűtést illeti legalábbis ebben az árkategóriában.

Ami már egész korrekt:

[link]

2021. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Rakj össze egy mini itx konfigot/microatx konfigot inkább azt kőnyű utaztatni ha ez opció

Ha nem akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni, vagy lemondasz komoly grafikáról és veszel egy olcsóbb gépet gondolom amd apuval az apex/pubg jelegű dolgokat viszi tűrhetően.

2021. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 nem a laptopok vacakok hanem a mostani helyzet az (minden rossz osszejott egyszerre), es ezert az arak


amugy turhetoek 2060 eleg jo es ar se veszes annyira...


kerdes az hogy minosegileg jo e lesz, vagyis nem e sporoltak gyartok, vagy "szerencsesen" kifogsz egy selejtest

2021. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem lett könnyebb a választás, de köszönöm az eddigi válaszokat!


Azt el tudnátok nekem mondani, hogy mik azok a paraméterek, amiknek feltétlen benne kell legyenek a célra megfelelő laptopban?


Pl.:

-Processzor az legyen Intel/amd?

Generáció, órajele, cache mérete?

-Videokártya az legyen 2060-as vagy annyira nem éri meg a felárat? (Az 1660Ti verziók kb egy százassal olcsóbbak)

6GB verzió kellene belőle?

-Ram 16GB az rendben lenne vagy elég a 8 is?

-Ajánlott márka a hűtés, minőség, stb miatt?

-Egyéb kis praktikus dolgok? Pl. én mindenképp háttérvilágításos billentyűzetet szeretnék, de van valamire amire figyeljék még, ami a mindennapi használatban fontos lehet?

2021. márc. 1. 10:39
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt ajánlom, elsősorban azért mert normális hűtéssel rendelkezik.

Persze sok notebook van ami 100-150 ezerrel olcsóbban kínálja ezt a konfigot de messze nem megfelelő hűtéssel és elég hamar elkezd throttlingolni.

Szóval az hogy 2060 van bennem nem jelenti azt hogy tudja azt a teljesítményt tartani mondjuk 1-másfél óráig is.

A Helios, Alienware, G5-ös Dell-ket érdemes nézegetni elsősorban.(Nitro,TUF meg ilyeneket annyira nem, lehet jól mutat az árcímke de egyszerűen nem alkalmas hosszútávú játékra)

2021. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Saját tapasztalat a linkelt laptop hűtése? Vagy ezt valamelyik paraméter alapján nekem is látnom kéne?

2021. márc. 1. 12:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem saját tapasztalat, érdemes átfutni teszteket ezzel kapcsolatban hisz csakis tesztkörnyezetben derül ki hogy mire képes igazából.

[link]

Ezen az oldalon egész jó tesztek vannak, és összehasonlítják a többi típussal is.

2021. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!