Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Utólag lehet ventilátort...

Utólag lehet ventilátort építeni a laptopba? Sajnos gyárilag csak egy hűtőborda van benne, úgy gondoltam, hogy ezt kiveszem, és helyére beleteszek egy ventit, és ragasztópisztollyal rögzítem. Az áramellátás úgy lenne, hogy ráforrasztanám az...

Figyelt kérdés
...az akkumulátor portjára az alaplapon. Ez így kivitelezhető??

2021. márc. 1. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, megoldható
Nem, lehetetlen
Mivan? :DD
Nem tákolunk fiam!
15 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiveszed a hűtőbordát, buktad a jó kontaktot a hűtendő felület meg a hűtés között és lósz*r-t nem fog érni a ventilátorod, hiába forog.
2021. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon drasztikusnak hangzik. Sejtem mire gondolsz, de mielőtt írnék választ, inkább előbb írd meg a típusát, linkelj képet a helyzetről!
2021. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

HP 6720t

Kb 2 hete vettem(35ezer Ft),az előző tulaj fejlesztette, intel celeron m440(1.86Ghz), 2GB RAM, Windows 8.1 32bit.

[link]

[link]

2021. márc. 2. 13:38
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez minden várakozásomat alulmúlja 😃 vékony kliens,meg a jó édes anyukáját, aki kitalálta az ilyen szemeteket! 😃


Szóval akkor ez a lemez felel a hőleadásért, és ahogy látom gyárilag azzal a thermal pad-del volt szerelve, de gondolom most normál paszta van rajta. A pad lehet jobb ám ilyen helyzetben, szóval lehet hülyeség volt pasztázni ezt.


Értelmes dolgot itt nem tudsz csinálni. Ez egy hulladék volt már akkor is, mikor legyártották.

Réz bordát, vagy valami hőcsöves elvezetést lehetne nézni, hátha van ugyanebbe a házba valami normális hűtés.


Ventilátort hova tudsz rakni?

2021. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A borda helyere gondoltam volna a ventit. Hat igen, nem otthoni hasznalatra van tervezve, allitolag mielott megvettem, egy szerver reszekent volt beepitve valamek cegnel. Azert ha mar procit cserelt benne, akkor rakhatott volna bele erosebbet is, na de mindegy, az a lenyeg, hogy alap dolgokra jo.

(bocsi az ekezet miatt, csak pont errol a laptoprol irok, es nem magyar a billentyuzet :D)

2021. márc. 2. 21:03
 6/15 A kérdező kommentje:
ja es magan a processzoron nincsen paszta, semmi sincs rajta :/
2021. márc. 2. 21:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Az hol látszik?
2021. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

@7

Mi? a processzor? A kepen sehol, tegnap szetszedtem, es akkor lattam, hogy semmilyen hutoanyag nincs a procin.

2021. márc. 3. 08:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
mutasd a procit, igen! ha le lehet fogatni rá valamit, az jó jel lenne.
2021. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]


Asszem ezek közül valamék a proci :D, de az alaplap másik oldalán is van ilyen, csak arra rá van írva, hogy intel. Viszont azt most nem tudom lefotózni, mert ahoz teljesen szét kellene szedni.

2021. márc. 3. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!