Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor van egybefüggés a...

Most akkor van egybefüggés a processzor és a videokártya között?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen láttam már hogy valaki azt kérdezte egy hogy egy procsszor " ki tud-e hajtani..." egy videokártyát. A válaszok többsége az volt hogy semmi köze nincs a processzornak és a videokártyának egymáshoz, egy enyhe túlzással fogalmazva. De a napokban egy Tech videóstól hallotam pont ezt a kifejezést hogy : "Az én processzorom már nem képes kihajtani ezt a kártyát." Akkor most van összefüggés a két alkatrész között ebben az értelemben vagy sem?

2021. márc. 3. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
2021. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 meszike91 ***** válasza:
89%

Egy játék anny fps-sel fog futni amennyit a gyengép alkatrész ki tud préselni magából.


Tehát ha a procid 10 fps-t tud az adott játékban, míg a vga-d 100-at, akkor az elég aránytalan összeállítás. De az fps játék, felbontáson és grafikai beállítás függvénye is.


Konkrétan nem egymást hajtja a proci és a videokártya.

2021. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van! Egy nagyon genge procerrosr mellé egy erősebb vga nem fog tudni max teljesítményen dolgozni.

A kihajtani szótó agyf..t kapok! Most metszettem a fákat, azok szoktak kihajtani! :)

2021. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne összefüggés :D


Nagyon jól mondta a videós. Itt is a régi szabály érvényesül, minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme.


Sokszor látok olyat például, hogy megveszik a brutális gépet, (alaplap, proci, memória, háttértár, videokártya, stb.) és egy gyenge gagyi monitoron akarnak 4K-s filmet nézni, vagy játszani, és panaszkodnak, hogy milyen rossz a kép, vagy hogy mindíg leverik őket a játékban :)


Meg kell határozni, hogy mire akarod használni a konfigodat, mit vársz el tőle, és szépen, ennek arányában kell az ÖSSZES alkatrészt, perifériát megvenni, összeválogatni.

2021. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Így van. Nem szó szerint kell érteni, ezért írták, hogy nincs köze egymáshoz bár ezt még nem hallottam így 😂 magyaránt fölösleges (ha ár szerint nézzük) megvenni egy 300ezres vidkártyát egy 30ezres procihoz mert hiába van meg a kártya tjesítménye ha a procié nincs meg. Ezt lehet árral is meg fps-el is szemléltetni elmagyarázni.
2021. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen értelmes dolog ez, csak kellenének még pluszinfók:

Milyen játékban? Milyen grafikai beállításokkal?

Milyen felbontáson, hágy hz-es monitorral?



Így már lehetne számolni, hogy egy adott CPU-GPU kombó mennyire van egyszinten.

2021. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xKakashix ***** válasza:
100%

persze hogy van összefüggés, csak erre a kifejezésre, hogy "nem hajtja ki" szeretnek ugrani az emberek, mert nincs olyan, hogy "kihajcsa" :D de egyébként pcx-eseknél is hallottam már ezt, nyilván nem a legpontosabb meg legszebb kifejezés és inkább úgy próbáld felfogni, hogy mindig van egy limitáló faktor, ez pedig a leggyengébb hardver lesz a gépedben, ezért is használják ezeket a kifejezéseket, hogy CPU limit és GPU limit, ami egyébként nem csak a hardver saját erejétől függ, hanem a programtól is amit épp futtatsz..

remélem így érthető volt :D

2021. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szigorú értelemben véve nincs olyan, hogy a processzor "kihajtja" a grafikus kártyát. Ez ilyen formán legfeljebb akkor volt igaz, amikor még a proci végezte a grafikus műveleteket. ;)

Olyan értelemben van kapcsolat köztük, hogy ha a grafikus kártya jóval hamarabb befejezi az aktuális műveletet/számítást, mint hogy a procitól kapná a következő feladatot, akkor bizony várakozni fog. De ennek a mértéke erősen függ a programtól, akár egy gyengébb procira is lehetne olyan szoftvert írni, ami egy felső kategóriás grafikus kártyát maximálisan kihasznál, sőt, még a proci várakozik rá. Csak nem ez a jellemző. Inkább csak tapasztalati átlagokról lehet ilyen téren beszélni.

2021. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem itt az lehet, hogy sokan előre gondolkodnak mint én is. Vagyis van egy régi konfigom, vettem egy újabb videókártyát ami arányában jobb a procimhoz, de tudom, hogy nemsokára úgyis újítok mindenképp, új alaplap, proci, táp, így a videókártyát azt át tudom tenni egy új gépbe is és akkor ennyivel kevesebb alkatrészt kell vennem. Hülyeség lenne vennem egy low budget videókártyát ha utánna új alaplapot,procit veszek és akkor meg a kártya lesz a gyenge, és megint vehetnék kártyát is.


Meg amúgy monitor függő, ha neked 1080p a monitorod és 60hz és nem is akarsz másik monitort akkor felesleges egy 24 gb videókártya meg a legerősebb proci mert az már nagyobb felbontáson érné meg 1080p hez egy erősebb 8gb videókártya szinte mindenre elég, a hozzá hasonló erőben levő processzorhoz.

jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!