Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lesz-e valami baja a laptopnak...

Qkker1 kérdése:

Lesz-e valami baja a laptopnak, ha a gyárinál nagyobb teljesítményű töltővel használom?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a márka, csak nagyobb teljesítményű laptophoz van.
2021. márc. 8. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert a notebookban is van egy áramerősség érzékelő és szoftveresen belassítja ha túl nagy áram menne rá. Az adapter (ami a hálózati csatlakozóra van dugva) jobban melegedhet, de ennyi.
2021. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. márc. 8. 08:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 Az tuti nem szoftveres. Ne viccelj már. Én se vagyok szakértő de azt hiszem névleges áramerősség (A,mA) lehet nagyobb, de a feszültség (V) nem.
2021. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Töltésvezérlő a laptopban, ami csak annyi áramot vesz fel, amennyire szüksége van. Magyarul felesleges nagyobb töltő, gyorsabban nem fog tölteni, de használhatod nyugodtan, nem lesz baja, nem fog annyira melegedni, mint pl az eredeti, ami kisebb teljesítményű. A feszültség azonos legyen a gyárival és a polaritás is.
2021. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#1 "szoftveresen belassítja" ez hülyeség
2021. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"felesleges nagyobb töltő, "


Behalt ami hozzá van, a lányomnak meg sürgősen kellett online tanuláshoz. Az enyém is Acer, csak erősebb gép, annak a töltőjével használom mostmár.

2021. márc. 8. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne a gép "erősségét" nézd!

A tápegységre rá vannak írva a technikai adatok.

Ahogy fentebb is írták:

- a feszültség (V) ugyanaz legyen. 1 Volt különbséget még elvisel a gép.

- az áramerősség (A) nagyobb lehet, de kisebb NE legyen!


A beépített töltésvezérlő az akkumlátorok töltését szabályozza.

Ha nincs meg a töltőn a szükséges teljesítmény, az jó esetben melegedéshez vezet, de hibás működést is okozhat.

2021. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tápot néztem -azért írtam, hogy erősebb gép, nagyobb fogyasztású.
2021. márc. 8. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:
A laptoptöltő nem áramgenerátor. Ha rá van írva, hogy mit tudom én 5A-t tud leadni, akkor az nem jeleni azt, hogy 5A-t fog nyomni, ha jó, ha nem.
2021. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!