Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor van értelme IGP-nek...

Mikor van értelme IGP-nek több VRAM-ot adni?

Figyelt kérdés
Eladtam a GPU-m és most az IGP-t használom. Azt hiszem, hogy 300MB vram-ja van, mert a tülajdonságokban azt írja a rendszer a memóriára, hogy 16GB (15,7GB használható).

2021. márc. 8. 12:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi, hogy egy Intel UHD 630-ról van szó.
2021. márc. 8. 12:18
 2/12 A kérdező kommentje:
És az mitől lehet, hogy böngészés közben néha elmegy a kép? Fekete képet produkál kb. 1 másodpercre, háttérvilágítás nem kapcsol ki. Eddig csak böngészés közben találkoztam vele. Driverek frissek.
2021. márc. 8. 12:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor, ha játszani is szeretnél vele, bár itt nyilván régebbi játékokról van szó. Amúgy az a 300 MB valójában 256, csak a Windows egy tizedesre kerekít.


A képhibára én azt mondanám, hogy frissítsd a drivert a legújabbra, és nézd át a beállításait. Illetve próbáld kifigyelni, hogy milyen tartalmak esetén jön elő a hiba.

2021. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
IGP esetén a RAM frekvenciáját van értelme növelni ameddig a CPU nem megy 80°C fölé játékban. a VRAM méretét auto-n hagynám.
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és természetesen "dual channel" memóriakezelés nélkül felesleges próbálkozni is.
2021. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"És az mitől lehet, hogy böngészés közben néha elmegy a kép? Fekete képet produkál kb. 1 másodpercre, háttérvilágítás nem kapcsol ki."


VRAM vagy GPU hiba. Nézd meg az eseménynaplót, nincsenek-e releváns bejegyzések!

2021. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ma már nem tudom megnézni. Majd holnap utánanézek.


Természetesen dual-channel-ben van. 2x8GB 3200Mhz CL16

2021. márc. 8. 13:20
 8/12 A kérdező kommentje:

A CPU pedig egy i7-8086k.


Amúgy néha ilyen dota2 szerű játékokkal játszok. Annyira nem érdekel mostanság.

2021. márc. 8. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:

adj neki 1gb-ot


dotazni elég lesz. 256 édes kevés, még 800x600ban is xd

2021. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Esemény napban nem találtam semmi érdekeset, kivéve egy igfx illesztőprogram leállt, de sikeresen helyerállt hibát. De ez csak egyszer van, de többször is elment a kép.

Egyébként megfigyeltem, hogy mikor törtnénik a dolog. Mikor vagy a böngészőben lapok közt váltok vagy ablakot váltok alkalmazások között. Csak ilyen esetben fordult elő eddig.

2021. márc. 11. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!