Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet egyszerre használni az...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Lehet egyszerre használni az alaplapra integrált videokártyát és a különálló videokártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy RX460 videokártyám, ezt egy HDMI-s monitorral használom. Az alaplapra van integrált videokártya (Intel HD Graphics 530), ami jelenleg ugyebár nincsen használva.

Viszont ennek a videokártyának van VGA csatlakozása és nekem pont egy ilyen monitorom van. Ha az RX460-ra akarnám tenni, akkor átalakítót kéne vennem, ha pedig az integráltra, akkor simán csak be tudnám dugni és lenne egy második monitorom.

Meg lehet oldani, hogy a két videokártya egyszerre menjen és tudjak használni ilyen módon két monitort?



2021. márc. 10. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Röviden:nem. Volt már rá példa, hogy valaki megcsinálta, de elég nagy szívás, szóval ha jót akarsz magadnak akkor simán veszel egy átalakítót a videókártyához.
2021. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet, annyit kell tenned, hogy a BIOSban az IGP-t állítod be elsődlegesnek. Attól a dedikált kártya ott marad. Arra kell figyelni, hogy a játékok egyszerre csak egyet fognak használni, csak az általuk használt kártyán lévő monotoron lesz kép, a másikon az asztalt fogod látni, de kihúzni az egeret oda nem biztos, hogy ki tudod. Ha a játék engedi, ki tudod választani, hogy melyik kártyát használja, de ha nincs ilyen funkció, valószínűleg az IGP-t fogják, ezt szívás átállítani.
2021. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Elsősorban nem is játékok során kéne használnom két monitort (ott elvagyok a jelenlegivel), hanem hetente szeretnék felvenni egy műsort és közben használni a másik monitort böngészni vagy gyakorizni :D

2021. márc. 10. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 szépen leírta, annyit tennék hozzá, hogy már nem akkora szívás megadni egy programnak, hogy melyik vezérlőt használja. Gépház -> Rendszer -> Kijelző -> Grafikai beállítások
2021. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sikerült megcsinálni! :)

Nálam a Biosban az Initial Display Output-ot kellett átállítani IGFX-re és teljesen jól működik a két monitor egymás mellett, át is tudom húzni a dolgokat.

2021. márc. 10. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
nem ajánlom, ha meg is tudod csinálni, instabilitáshoz vezethet
2021. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Milyen instabilitásra gondolsz?
2021. márc. 10. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az alaplap biosa támogatja ( az enyém sajnos nem ) akkor tudod használni a dedikált videókártyát és a processzorban lévő IGP-t is egyszerre.
2021. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 nem próbáltam, csak olvastam, hogy a gép egyszerre 2 videókártyát nehezen hajt meg, ezért kb duplaannyi erőforrást igényelne ez.
2021. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam most is két videokártya van bent, gond nélkül megy ( az IGP-t sajnos nem tudom "bekapcsolni" ).
2021. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!