Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kaphatok egy altalam...

Hogyan kaphatok egy altalam megepitett eszkozre CE jelolest?

Figyelt kérdés

Epitettem egy eszkozt amivel a forgalmazasaval szeretnek foglalkozni, de elotte a CE jelolest kell meg szereznem ra. Tudja valaki hogy mi ennek a menete? Esetleg foglalkoznak cegek ilyennel? Ha igen kb mennyibe kerulhet?


Wi-Fi-vel kommunikalo egyszeru eszkozrol lene szo, ami kisfeszultsegrol uzemel (5v).

3.7v-os akkumulatort hasznalok.



2021. márc. 10. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

google legelső találat!


[link]

2021. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pont ettol feltem, hogy valaki csak belinkeli ezt.


-megfeleljen a rá vonatkozó követelményeknek

milyen kovetelmenyek vannak?


-megfeleljen minden uniós követelménynek

mik az unius kovetelmenyek?


-meg kell állapítania, hogy értékelheti-e önállóan a terméke megfelelőségét vagy fel kell kérnie erre egy bejelentett szervezetet

hogyan allaithatom meg?


Mit kell egesz pontosan tesztelni? Honnan tudom hogy megfelel-e ha en magamnak csinalom? Mihez kepest kell megfelelnie?


nagyon nagyon sok megvalaszolatlan kerdes van.

2021. márc. 10. 18:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Megfelelőség tanúsítása


Össze kell állítani a műszaki dokumentációt, a megfelelőség-értékelési (ellenőrzési) eljárást ki kell választani és végre kell hajtani, majd össze kell állítani az EU Megfelelőségi nyilatkozatot, végül a CE jelölést el kell helyezni a terméken, vagy a csomagoláson.


A műszaki dokumentáció konkrét tartalmát az egyes termékkategóriákra vonatkozó irányelvek/rendeletek határozzák meg, általában az alábbiakat kell tartalmaznia:


a termék tervrajza a vezérlési tervekkel együtt,

kapcsolódó részlettervek, számításokkal, vizsgálati eredményekkel stb., amelyek szükségesek annak felülvizsgálásához, hogy a termék megfelel-e az előírt követelményeknek,

a figyelembe vett szabványok meghivatkozása,

az alkalmazott egyéb műszaki előírások, amelyeket a tervezés során figyelembe vettek,

ha szükséges, minden illetékes terméktanúsító szervezet vagy vizsgáló laboratórium által kiállított vizsgálati jelentés vagy tanúsítvány,

a használati utasítás,

sorozatgyártás esetén azon intézkedések, amelyek szükségesek annak biztosítására, hogy a gyártási folyamat során a későbbiekben előállított termékek is megfelelnek az előírásoknak (ilyen lehet pl. egy technológiai utasítás).

2021. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2021. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

itt nem szokott ilyen komoly kérdés lenni, ezért ne csodálkozz ha csak linkelte az 1-es. Szerintem inkább a jogi kategóriába kellett volna feltenni, majd a modik átrakják.


"milyen kovetelmenyek vannak?"

az adott eszközre vannak követelmények. Pl a wifi nem működhet bizonyos teljesítménynél erősebbe. Vagy az akkumulátornak biztonságos hely kellaz eszközben, stb.


nem magadnak fogod tesztelni... mi értelme lenne? akkor bárki bármit gyárthana és saját maga ki is adhatná rá a certifikációt nem? :D

ez olyan mintha én saját magam ütném be az autüm forgalmijába a műszaki vizsgát.


van erre is hatóság

[link]

lehet nem pont ez, majd talán valaki kijavít.


[link]

itt olvasgasd a III. fejezetet

2021. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek, ezen mar eltudok indulni. :)


Maga az eszkoz keszen all, de a hivatalos papir dolgokkal mindig problemam volt.

2021. márc. 10. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:

vértezd fel magad törelemmel!

sok hónap ügyintézés lesz ebből. Lehet a vírus miatt idén nem is kapsz rá plecsnit.

2021. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jelentsd be elsőnek, mint saját találmány :D
2021. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vannak gépminősítő cégek, kell nekik komplett dokumentáció, nyilatkozatok, stb. Jogszabályok alapján áttúrják, ami nem tetszik arra módosítási javaslatot tesznek. Igaz kis wifis dolgokkal nem volt dolgom, csak gépészetivel.
2021. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 luigi2 válasza:

Kedves kérdező!

Engem is érdekel, feltúrtam a netev de önmagába visszamutató követelményeket találtam, egy káosz az egész.

Kerestem ilyesmivel foglalkozó cégeket de építőipari meg gyógyászati laborokat találtam csak.

Az én termékem is ennél sokkal egyszerűbb.

Kösz, ha megosztod, hol tartasz.

2021. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!