Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Canon tintasugaras nyomtató...

Canon tintasugaras nyomtató érdekes fúvóka probléma. Egy alkalommal nem került nyomtatásra egyik sáv, de utána meg jó?

Figyelt kérdés

Ilyennel még nem találkoztam. Nem tudom mennyi köze van hozzá, de előtte Photoshopban nyomtattam ki egy képet (ami jelen esetben egy szöveges dokumentumnak felelne meg, mivel fekete-fehér névjegykártya). Előtte átállítottam, hogy fekete-fehér módban nyomtasson. Utána szokás szerint csináltam egy fúvókaellenőrzés mintát (ezt hetente-kéthente megcsinálom amióta megvan a nyomtató, hogy minden fúvóka használatban legyen, ne száradjon be). Most viszont az történt, hogy nem került nyomtatásra a halványabbik magenta sáv, tehát nem tinta probléma. Fogtam és szerkesztettem 3 sávot PS -ben, különböző áttetszőségben, ez tökéletesen kinyomtatásra került. Utána megint fúvókaellenőrzés minta, és már minden jó volt.


[link]


Ilyenkor mi van? A nyomtatónak van saját kezelőfelülete, tehát nem Windows -ból lett indítva a diagnosztika. Ez most szoftveres hiba lesz a nyomtatóban, vagy pedig haldoklik a panel/nyomtatófej elektronika?



2021. márc. 13. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A fúvóka el volt dugulva. A tisztítás tintát nyom ki rajta, így "javítja" meg. Ugyan azt csináltad a nyomtatással, tintát nyomtál ki rajta.
2021. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A beépített tisztítást szeretem mellőzni (mármint a mélytisztítást), mert úgy tudom, az a maradék tintacseppeket felfogó tartályba juttatja a tintát, és az egyszer meg fog telleni, aztán letilt a nyomtató. A nyomtató amúgy is csinál alap tisztítást automatikusan havonta kb. 2x. Ezt le sem tudom tiltani benne, de szerencsére ez nem mélytisztítás, csak felületes. Ha egyik sáv picit is csíkozni kezd, vagy hiányos, akkor rányomok ilyen szerkesztett csíkokat a megfelelő színben, ez eddig működött.


Érdekes, mert egy héttel előtte is volt fúvókaellenőrzés, és nem volt se halvány, se csíkos/töredezett. Azért ezek az eltömődések úgy kezdődnek, hogy először csak van benne néhány fehér csík, később halványabb lesz, és csak utána szűnik meg teljesen. Vagy tévedek?

2021. márc. 13. 13:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!