Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép folyamatosan ki-be...

Számítógép folyamatosan ki-be kapcsol?

Figyelt kérdés
Tegnap még minden rendben volt viszont ma reggel be kapcsoltam a gépem és most ki-be kapcsol. Van amikor kb 4 másodpercig bekapcsolva marad és van amikor 2 másodperc után ki is kapcsol. Monitor nem mutat semmit.A számítógépről fejből csak annyit tudok hogy 4 gb ram és egy ssd és egy hdd van benne. Az ssd-n Windows Vista van. (A videókártya nem támogatja a Windows 7-et a Linux meg nem jöhet szóba mert régi játékokra használom a gépet). Alappal pedig szerintem nem lehet gond mert nyáron lett benne cserélve mert az előző elromlott. Ez nem tudom mennyire fontos de mikor az előbb bekapcsolomtam akkor valami nagyon elkezdett benne rezegni elég durván.
2021. márc. 13. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad a tápot kikapcsolni majd be?
2021. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam. Most is ki van kapcsolva meg ki is van húzva a konnektorból a gép mert ha be van dugva és a táp is be van kapcsolva akkor folyamatosan ki-be kapcsolgat.
2021. márc. 13. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Laptop? Valami tápellátási gondja van. Lehet, hogy csak a töltő. De lehet, hogy az alaplapján van gond.
2021. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy rendes asztali számítógép.
2021. márc. 13. 22:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Alaplap pedig tönkremehet egy fél év alatt? Mikor az tönkrement akkor bekapcsolt de nem volt rajta semmi kép.
2021. márc. 13. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy kölcsöntáppal kéne tesztelni.
2021. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám, én így használom az asztali gépem már 4 éve, nem tudtunk eddig rájönni, mi a baja. Alaplap vagy táp, de táp cserére került egy ugyan ilyenre, és azzal is ezt csinálta, tehát alaplap lehet, vagy pedig egyszerűen csak nem elég nagy teljesítményű a tápod. Vagy a tápokban van valami hőmérő vagy energiaszint mérő (vagy az alaplapban), ami alatt kikapcsol, én ezt látom a legreálisabbnak, hiszen nekem mindig amikor feltöltődik vagy felmelegedik, utána már sosem csinálja ezt, és hidegben egyáltalán nem kapcsol be. De aki tudja a problémát, az tényleg leírhatja, én informatikát tanultam, de ez még nekem is magas. Alaplapi elem is volt cserélve, bios-ban is állítgattunk, majd vissza.
2021. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cseppszi válasza:
Amikor nem találod a hiba okát, akkor egyesével kell letesztelni a főbb cserélhető alkatrészeket egy másik úgynevezett szervíz gépben. Bármelyikben lehet egy rejtett érintkezési hiba ami letiltja a gépet. A hiba megtalálása után pedig érdemes használt boltokban félgépet vagy oda illő pótalkatrészeket nézni . Ugyanolyan jó mint a régi ami benne volt csak sokkal kevesebbe kerül mint ha újra cseréled.
2021. ápr. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!