Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztali gép olcsóbb vagy...

Az asztali gép olcsóbb vagy az ugyanolyan teljesítményű laptop? Ugyanakkora monitor mint a laptophoz, kb 14 col vagy max kicsit nagyobb, közepes teljesítmény. Ilyenkor melyik drágább?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
laptop drágább. nézd meg.
2021. márc. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj de jó. Arra hajtok hogy a gépet lehangszigetelem szekrényben és csak a monitor meg a billentyűzet lesz elöl. Nagyon hangosak a ventillátorok, nem szeretek mindig zenét hallgatni emiatt. Néha tök jó lenne egy kis csend.
2021. márc. 14. 00:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy normálisan összerakott gépnek ha nincs agyonterhelve akkor kb semmi hangja nincs.
2021. márc. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A szekrényben meg fog "főni". Azok a ventik nem véletlenül vannak benne. Inkább a ventiket cseréld ki, mert ha zajosak az azt jelenti, hogy csapágyasok.
2021. márc. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a gép hangos, azzal semmi gond ha pl kicsit kerreg időnként amikor tölt, legalább tudom mi történik. Én csak a ventillátor folyamatos hangja amit nem bírok. Tartósan hülye frekvencián mennek, és a laptopnál közel van a gép a fülemhez, hogy elérjem a billentyűzetet. Sok teljesen új laptopot is kellett már használnom ilyenolyan munkahelyeken, és mindnél ugyanúgy hallható volt a ventillátor. Egyszer egy régi dell laptopomon volt egész halk, de meg kell hogy mondjam felüdülés volt mikor elromlott benne a ventillátor és beállt a csend. Utána még évekig használtam. Ezért szeretem a passzív hűtést de a sok okos nem érti mit mondok, mert kb nincsen fülük. Nekem viszont extra jó a hallásom, zenei is és egyébként is, sajnos vagy szerencsére.
2021. márc. 14. 02:08
 6/13 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy a szekrényben meg megfő. Gondoltam is hogy a szekrény meg azért nehézkes, bár a másik irányba gondolom tehetnék szellőzőket, de drága lenne ezen kísérletezgetni.
2021. márc. 14. 02:10
 7/13 A kérdező kommentje:
Végülis a kaja hűtőket is valahogy beépítik, azoknak is kell pedig szellőzés. Nálunk külön kamrában van a hűtő mert a nappali egyben van a konyhával. Mondjuk ez a külön helyiség nem rossz ötlet a gépnél :) Átviszem esetleg a gépet is a kamrába valahogy :) Mellette van az asztal kb.
2021. márc. 14. 02:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mindenképp asztalit kell venned. Egy jó 120mm toronyhűtővel. Félpasszív táp, 120-140mm házventikkel, jól belőtt ventilátorprofillal.


Ha szeretnéd, hogy a kamrában pár óra játék után 35+ fok legyen, akkor vigyed bátran! Nagyon nem ajánlott kis légterű helyre vinni a gépet. Főleg nem olyanra, ahol már van egy hőtermelő. Minden egyes fokkal exponenciálisan rontod a hűtőnek is a hatékonyságát, ha felmelegíted a környezetét -> feleslegesen nagyobb áramszámla. Arról nem is beszélve, hogy minden kaja megromlik ott...

2021. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi, értem. Akkor keresek halkabb típust. Nappal nem zavaró csak este mikor nincs alapzaj az utcáról.
2021. márc. 14. 08:59
 10/13 anonim ***** válasza:
2021. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!