Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép épitése jó pár évig nem...

Gép épitése jó pár évig nem szeretném cserélni, főként játékra ?

Figyelt kérdés
Helló! A jelenlegi gépemet szeretném lecserélni, minden kellene kivéve videó kártya mivel videó kártyát sikerült vennem elég jó áron egy 1080 ti-t, 350 ezer forint maradt a többire.. amit kinéztem az a ryzen 5 5600x processzor és e köré szeretnék épiteni csak nem tudom hogy mit,mivel nincs annyi tapasztalatom, az asus b550 f lapot néztem de nem tudom hogy az a tökéletes e, rambol 16 gb szerintem elég nem hiszem hogy kell több egyenlőre. max 350 ezer forint, videó kártya nem kell, viszont szeretnék egy jó hosszútávra megfelelő gépet, egy olyan házzal ami megfelelően hűtti nem szeretném levenni az oldalát hogy kapjon levegőt tehát jó airflowos házat szeretnék. overclockolni nem tervezek mert még nincs benne sok tapasztalatom, viszont pár év mulva hogyha kell nyilván szeretnék tehát igy kellene összeállitani.. remélem tudtok segiteni, előre is köszönöm

2021. márc. 14. 02:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Egy i5 10600K-val sokkal jobban járnál.


20 ezerrel olcsóbb,hajszálnyival erősebb és messze megbízhatóbb mint egy AMD.


És akkor ezek még a gyári adatok. Intelen még fél ghz-t tudsz húzni jó hűtéssel. AMD alap órajelen is felfűti a szobát.



Mondom ezt úgy hogy a gépeim majdnem fele AMD-s.

2021. márc. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolkodnék így. Inkább a 1080Ti köré építenék egy azt kiszolgáló konfigot (10400F), és kihúznám vele addig, amíg versenyképes árba zuhannak az új AM5/LGA 1700 konfigok. Szeptemberben érkeznek, szóval jövő ilyenkortájt jóáras lehet. És az tényleg hosszútávú lesz. 3 generációt biztosan fogad majd mindegyik (az előzetes pletykák szerint)
2021. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ryzen 5 3600 és MSI MAG B550 TOMAHAWK páros jó pár évig bőven elegendő lesz, vagy Intel Core i5-10400F és MSI Z490-A PRO páros.
2021. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
5600X el nem maradna eleg mozgastered, kicsi a kereted hozza
2021. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10400 igazából a 2080Ti/3070-ig kiszolgálja a kártyákat bottleneck nélkül, szóval 1080Ti-t kényelmesen.
2021. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, megkérhetlek hogy valaki pcx vagy iponon rakjon össze nekem akkor egy configot a 1080 ti om mellé kérlek? :D és nem teljesen értem a 5600x bottleneckelné a 1080 ti omat vagy miért nem támogatjátok, vagy 350 ezerből nem éri meg 5600x et épiteni? mert teljesen tanácstalanvagyok milyen ház és tápot vegyek.. és mindenből nagyon megbizható és jót szeretnék
2021. márc. 14. 15:29
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne gyakorin akarj segítséget kérni mivel úgy veszem észre hogy sajnos rengeteg a témában inkompetens egyén és még összerakatnak veled valami szemetet trollkodásból.



Az első választ is én írtam és 10%-ra le lettem pontozva pedig nem hiszem hogy rosszat írtam volna. Mérnökinformatikusként csak az egyetemen több gépet raktam össze és laborkörülmények között teszteltem is a teljesítményüket mint más önjelölt szaki egész életében.



[link]

2021. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért pontoztak le mert írtál két blődséget: Megbízhatóbb? Mégis mi lenne benne a megbízhatóbb, processzorokról beszélünk, nem motorokról.

A hőmérséklet meg megint... Alapállapotukban egyik sem hűthetetlenül melegedős fajta, de épp a K-s intelek képesek elszállni picit ha kicsit meg vannak cibálva.

2021. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=LfcXuj210VU



Ennyit az elszállt hőmérsékletekről...

2021. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Egyik se hülyeség.


Megbízhatóbb: stabilabb órajel overclockolva is.


Alapjáraton nem melegszik egyik se, a linkelt videóban is látszik hogy nagyjából azonos paraméterekkel rendelkeznek (bár az Intel olcsóbb jóval).


A gond az órajel emelésénél kezdődik. Az Intelnél alig nő a hőmérséklet, az AMDnél pedig igenis megugrik.



De megvannak az AMD előnyei is, nem szidni akarom.


Az Intel kevesebb szálon magasabb órajelre képes, játékra a legjobb.


Az AMD erőssége inkább a sok szálban rejlik, szervergépekbe szinte mindig AMD-t rakunk pont emiatt.



Tavaly csináltunk egyébként egy olyan kisérletet hogy elkezdtünk húzni 2 nagyjából megegyező, középkategóriás procit. Annál is ez az eredmény jött ki.


Fun fact: hűtés nélkül is elindítottuk alap órajelen, az Intel lassú volt mint anyám 30 éves laptopja majd 4-5 Chrome ablak után feladta.

Az AMD a bootolás végéig se jutott el, már csipogott.

2021. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!