Mitől lézernyomtató a lézernyomtató?
Nem kell bele patron? Vagy mi? Átlátszó címkenyomtatáshoz kellene, legalábbis a címke használatánál az vab írva hogy lézernyomtató használatához van. Nekem sima nyomtatóm van.
15.000-20.000Ft-os lézernyomtató is jó lehet vagy nagyon gagyi?
Lezernyomtatóhoz ha nem patron kell akkor mit kell bele venni?
Toner kell bele, abban festékpor van és nem folyékony tinta. Annyi leírás van a technológiáról a neten, hogy itt nincs értelme ezredjére leírni, bárhonnan tájékozódhatsz.
Nyomtató vásárlásnál azt kell mérlegelni, hogy hosszú távon mivel jössz ki jobban. Egyrészt hogy milyen célra kell és arra melyik a megfelelő típus, másrészt hogy annak használata mivel jár. Lehet olcsó a nyomtató, de mennyiségarányosan a világ legtúlárazottabb és drágább anyaga a nyomtatóba a festék. Ha olyan nyomtatót veszel amibe nem tehet utángyártott toner, akkor iszonyat drága lesz bele a gyárit venni. Lehet, hogy drágább az ami kezeli az utángyártottat, viszont akkor csak például 4-5 ezer bele a toner és nem 20+.
Attól, hogy egy lézersugár segítségével állítja elő a képet.
Pontosabban: azzal veszi fel a képet egy speciális hengerre, ami azokon a pontokon, ahol a lézer érte, elektrosztatikusan feltöltődik. Ekkor némi festékport fecskendez oda a nyomtató, ami megtapad azokon a részeken, ami fel van töltődve. És ezen a hengeren gördül végig a papír, amire - mint semleges testre - az immár feltöltött festékrészecskék rátapadnak. Ez persze még nem végleges, az így felvitt festék simán lehullana a papírról, mihelyett eloszlik a töltés, így a kép rögzítése érdekében a papír ezután egy forró hengeren megy keresztül, ahol "beleég" a festék.
Röviden ennyi a működése.
Festék kell bele, de nem patronnak, hanem toner-nek hívják, amiben nem folyadék, hanem por alakú festék van.
20 ezerért már lehet korrekt minőséget kapni, de arra vigyázz, hogy az valószínűleg fekete-fehér.
A toner pedig rohadt drága, bár az is igaz, hogy egy tonerrel jóval több oldalt ki lehet nyomtatni, mint egy patronnal a tintasugaras nyomtatóval.
Mezei hozzá nemértő felhasználó számára a lényeg.
Tintás: Kis kapacitás, drága nyomtatási költség. Legtöbbször színes és otthoni felhasználásra javasolt. Ha nem használod a patron be tud száradni. Lényegében a tintát rá csepegteti a lapra.
Lézer: Nagy kapacitás, általában irodai felhasználás, de otthonre is tökéletes, ha nincs szükséged színesre. (Egy színes lézernyomtató nem olcsó.) Nem szárad be, és potom pénzér van hozzá utángyártott toner és elfogadja a nyomtató gond nélkül. Ellentétben a tintással, mert ott általában nem eszi meg a patront ha nem eredeti. Itt a tintaport ráégeti lapra.
Külső tintás: Szintén inkább irodai, de ő már lehet akár színes is. Mert elérhetőbb áron kapni, mint például egy lézert ami színes. Nem szárad be ő sem. Több ezer oldal nyomtatására alkalmas. A nyomtatási költsége talán még a lézert is veri. (Sőt igazából veri, ha eredti kellékanyagról beszélünk.) EPSON gyártónál vannak nagyon jó termékek ebből a típusból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!