Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Netezésre még alkalmas lenne...

Netezésre még alkalmas lenne ez a gép?

Figyelt kérdés

Itthon átrendeztem egy helyiséget a pincében hogy hétvégente valahol le tudjunk ülni sörözni a haverokkal.

Oda kéne valami pc, amin futna a youtube, spotify...


Az öreg gépem adatai:


Core 2 DUO E6550 @ 2.33GHz

4 GB ddr 2 memória

500 GB segate hdd

Geforce 7600 GT grafika

Asus p5pl2 alaplap

Windows XP Professional oprendszer


Van egy 120GB-os SSD-m ha esetleg az dobna rajta

6 év után bekapcsoltam, működik is mondhatni rendesen, bár chrome-on a youtube már eléggé akad/szaggat rajta.



Szeretném rá kötni egy régi fullhd-s tv-re, azzal gondolom nem lesz gond, vga kábellel megoldható.


Valamit kezdhetnék még ezzel a géppel hogy akadás nélkül menjen?



2021. márc. 19. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez több, mint tökéletes internethez úgy, hogy nekem Windows 10 mellett Pentium E5300-am van, ami gyengébb a fent említett C2D E6550-nél megegyező RAM-okkal, a vinyó nem számít ilyen szempontból, mert az csak a betöltési sebességet befolyásolja, videokártyám nincs, az alaplap hasonló, de az oprendszert az SSD-re telepítsd, ahogy a használt szoftevereket is
2021. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Az XP mindenképp hanyagolandó..

SSD-re dedd az OS-t

Linux Mint tökéletes lenne rá. (amire víruskereső sem kell)

2021. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre bőven elég egy telefon meg egy hangfal is.


De persze, a gép is elbírja.

2021. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor kipróbálom a Linux Mint-et, remélem az akadás nélkül fogja bírni a Youtube-ot.


Tudom, hogy telefon is elég lenne, de pont azért akarom a gépet + tv-re kötni, hogy videót is tudjunk nézni vagy esetleg filmet.

2021. márc. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!