Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Multimédiás régi gép Linux-al...

Multimédiás régi gép Linux-al vagy inkább Windowsal (7)?

Figyelt kérdés

Linuxon nem tudom mikori és mit tud a nyílt driver, de Win-es még 2020-ban is jött ki a HD2500-ra.

Melyik rendszerrel járok jobban?


Film/Youtube!



2021. márc. 20. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál semmi konkrétumot a gépről.

Amúgy meg leírom sokadszórra, hogy mindegy milyen OS van egy gyatra PC-n nem lesz jelentősen erősebb és gyorsabb. Alkalmazások igénye attól még nem fog változni.

Multimédiában nincs benne a böngészés? Mert ha igen akkor máris nem biztos hogy elég egy régebbi PC, a modern weboldalaknak köszönhetően...

8GB RAM + SSD, meg egy normálisabb CPU kell, semmi más.

4GB RAM-mal is el lehet lenni so-so, ott már indokolt lehet egy könnyebb grafikus felülettel rendelkező Manjaro mondjuk.

HD2500-el mondjuk ott szenvedni fogsz, az szinte biztos, míg azért Win esetén nem vészes.

2021. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ez lenne a számítógép:

intel core i5-3330

kingston 8gb ddr3 1600mhz ram

adata 120gb ssd

wd 1tb hdd


most ubuntu van fent és működik magától, nem is kellett drivert keresnem, szerintem nyílt driver, mert azt írja zárt nincs használatban

csak kivancsi vagyok hogy multimediaban jobb e ha friss a drivere Windowson, több mindent támogat

2021. márc. 20. 23:48
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Erre win10 is felmegy. Csinálhatsz dual boot-ot is. Linux és Win10 egymás mellett.
2021. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A windows 10nél csak egy dolgot utálok jobban!

Ha több operációs rendszer van egy gépen!

2021. márc. 20. 23:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon korrekt gép amúgy szerintem ilyen célra.

Ha nincs hiányérzeted maradhat így, esetleg megprobálhatod a zárt driver-t is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

Itt a 4-es hozzászóló leírta a folyamatát.

#3.Ilyen esetben nem egyszerű a dual-boot már, utólag helyre kell majd rázni a Grub-t, mert a Windows nem fog vele foglalkozni.

De persze megoldható:

[link]

2021. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Azért a fejem ne harapd le :) Ez csak egy opció. Bocs, hogy élek!
2021. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a kérdés tárgytalan.

Egy lassan 12 éves rendszert meg illene hanyagolni, az égvilágon semmi baj nincs amúgy a 10-el.De nem akarok itt offolni.(elvégre amúgy is Linuxos kérdés)

2021. márc. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

Kéne konkrétum!

Pontos konfig és pontos felhasználás!


4K és HDR nem fog menni. A gépről nem. De médiaszerverként hálózatról a tv le tudja játszani majd.


Win 10 mehet rajta amúgy. Jóval gyengébb gépre is. Vagy linux is, teljesen mindegy.


Nekem i5 3470 van. FullHD-ra tökéletes. Igaz nem támogatja hardveresen a mai kodekeket, de dekódolás viszonylag kis igényű feladat a procinak, főleg egy 4 magosnak, így nincs gond. Youtube is sima ügy 1080p-n, 60fps videók is reccenés nélkül mennek.

2021. márc. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem találok zárt drivert erre az intel oldalán! :/
2021. márc. 20. 23:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Jajj, de sok válasz érkezett mire megírtam 😃


Szóval a lényeg, hogy ilyen alap felhasználásra ezzel a géppel mindegy a rendszer. Driver nem tud csodát tenni, nem lesz képes olyanokra, amihez hardver kell. Programok meg linuxra és win-re is ugyanazok vannak. Totál mindegy mit használsz. Amelyik tetszik.

2021. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!