Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 90 fok sok az AMD Ryzen 5...

90 fok sok az AMD Ryzen 5 4500U CPU-nak?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti linken max 105 fokot ír maximumnak. Új laptopról van szó (Lenovo IdeaPad 3) integrált videókártyával (Radeon RX Vega 6 elvileg) Euro Truck Szimulátor 2 játéknál mértem full hd felbontáson 1920x1080. Ajánlatos lejjebb tekernem valamilyen beállítást hogy ne melegedjen, vagy ha nincs 100-105 fok felett, akkor jónak számít, nem fog elromlani? A felbontást csökkentettem, akkor is 90 fok volt. A videokártya kb 65 fok, a videokártya programjában a játékra optimalizáltam, próbálkozzak az energiatakarékossal (a régi laptopon energiatakarékos beállítás volt, nem ment 70 fok fölé, igaz csak régi NFS-ekkel játszottam). Ha ajánlatos lejjebb venni, akkor mennyi az a hőmérséklet érték, amivel lelkiismeret furdalás nélkül lehet játszani és bírni fogja? Netezés közben jó értékeket ír és a laptop is új, így tiszta és pásztázta is van.



2021. márc. 21. 22:34
 1/5 meszike91 ***** válasza:
100%
Laptop, tehát elvileg bírnia kéne. Ha minőségibb pasztával újrapasztáznál, azzal biztos hűvösebb lenne, de az meg gondolom garancia bukta.
2021. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: afternurnert telepítsd. A vele települő rivatunerben állíts be maximum fps-t! Ha 60hz-es a kijelző, akkor 60fps legyen a max. Így a gép nem dolgozik majd feleslegesen olyan képkockák kidolgozásán, amit úgysem tud megjeleníteni.


Érdemes alulfeszelni a processzort. Valószínűleg nem lehet ezt, de nézz utána. Undervolt kulcsszó segíthet még. Ha lehet alulfeszelni, akkor magy eséllyel teljesítményt is veszítesz (lejjebb kell venni), de amíg 60 fps felett vagy, addig no problémó.


A ventilátorprofilt is magasabbra állíthatod. Igaz így visítani fog, de hadd visítson! Egy zárt fejhallgatóban nem hallatszik.


90 fok tűrhető szerintem is. Tényleg ilyenre tervezik a laptopokat. Ettől függetlenül nem rossz lejjebb vinni a hőmérsékletet.


Pasztának egy folyékony fémes lenne az ideális. Nem csak itt, hanem mindenhol. Remélem idővel megoldják ezt. PS5 az első nagyobb dobás, ahol gyárilag folyékony fém van pasztának. Ez sosem öregszik el (nem kell cserélni), és a hővezető képessége is sokkal jobb. Magadnak felhelyezni irtó kényes, így nem ajánlott (lecseppenhet, vezeti az áramot, zárlatot okozhat). És a garancia is általában így van, ahogy 1 is írja. Hűtő csavarján szokott lenni a garanciacímke. Esélytelen jobb pasztát felvinni.

2021. márc. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálkozom a ventilátor sebesség emelésén, energiatakarékos beállítás talán leviszi megfelelőre az fps-t. Ha ez sem, akkor alulfesz. Első takarításnál akkor kérek egy folyékony fémes pásztázást, (szakszervíz csinálja, akkor a garancia nem vesz el szerintem, én amúgy sem szedném szét) Köszi, zöld ment mindenkinek 😊
2021. márc. 22. 07:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a játékban nincs FPS- max beállítás akkor a V- syncet kapcsold be. és nem fog 60 fps nél feljebb kúszni, laptopoknál ajánlott ezt használni játékoknál. Mert egy ideig birja a megterhelést de idővel valami ki fog égni ha állandóan nagy hőfokon van. (saját tapasztalat)
2021. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem kiírása óta először vettem elő az Euró Truck Simulatort, a videokártya programjában bekapcsoltam a v-syncet és maximalizáltam az fps-t 60-ra, ezen felül energiatakarékos beállításra állítottam mindent, amit a Windows engedett, valószínűleg az alulfeszelést elvégezte, mivel így 70 fok környékén van, egy pillanatra ment fel 80-ra, semmi lagg nem volt még netezés közben sem. A 90 foknál teljesítmény orientált beállítás volt, aminél netezés közben is 70 fok környékéig is felugrott akkor, egér mozdításra 4 GHz-re ugrott a proci. Az ötleteitek bevált, ment a zöld mindenkinek 😊
2021. ápr. 5. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!