Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor lesznek újra normálisak...

Mikor lesznek újra normálisak a PC alkatrész árak?

Figyelt kérdés

Hardverapron is megduplázódott a használt alkatrészek árai.

Egy 1080ti 120 köröl ment be most 240 vagy annál több.



2021. márc. 25. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak féligazságot mondasz. A videokártya árak megduplázódtak, a RAM árak 20-50%-ot drágultak, az AMD procik kb 30%-kal vannak áron felül.

Ezen kívül nincs drágulás. Stagnálnak az ssd-k, alaplapok, házak, tápok (pedig ugye ezeket is viszik bányász időszakban, de most kitart) ... intel procik csökkentek!! 10400F 45 ezer!! Mikor vettél minden játékos felhasználáshoz elég procit 50 ezer alatt??


Videokártyán kívül mindent elfogadható áron tudsz venni. Memória ha nem tetszik, akkor meg ott a használtpiac. Memóriákat bátran lehet venni használtan, megbízhatóak. Csak legyen memtest / probagarancia.

2021. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Majd ha 200 forint lesz az euro.
2021. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már mikor megjelentek az új kártyák, akkor is hatalmas volt rájuk a kereslet, pedig akkor még bányászat sem volt. Nyilván a bányászat is visz el belőle, de nem annyit, hogy az okozza önmagában a hiányt. Majd ha visszatér az élet normál kerékvágásba, nem kell ennyit távoktatni, home office-olni. De 1 évvel ezelőttire akkor se fog visszaállni. Látják a gyártók is, hogy ilyen aranyáron is elviszik a cuccokat, minek legyen olcsóbb. Aki meg most drágán veszi meg, használtan se fogja annyival olcsóbban adni, hogy sokat bukjon rajta.
2021. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hiszik, hogy a bányászat miatt szálltak el az árak, deha visszanézed az adatokat, azt látod, hogy először ugrott meg a kereslet, utána a bányászat. Tehát itt a kranatén a gond, amíg az nem szűnik addig esély sincs javulásra. Szóval olyan 2022 de inkább 2023-ra nyugodtan számíthatsz.
2021. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 köszi.

Azt nem tettem hozzá hogy a vírus időszak miatti drágulás várható csökkenésére voltam kíváncsi.

2021. márc. 25. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:

A vírus miatt közvetlenül csak a laptopok drágultak (kb 60-80 ezerrel vannak ár felett), illetve egy ideig a videokártyák (kb 20-30%-ot). Újévkor robbant be az ethereum, azóta a bányászok mozgatják a vga árakat. Laptopból még mindig nagyon sok kell. Ha vége a járványnak, akkor elkezdhet lefelé mozogni az ár.


Konzolok is kicsit drágultak, de nagyobb gond, hogy nem lehet kapni. Tzbb, mint fél éves a várósor.

2021. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1: Egyedül vagy ilyen h*lye, vagy segítenek??? Milyen szöveg az, hogy az árak elfogadthatóak???? amit én 4 éve raktam össze pc-t, olyan most majdnem ugyanannyiból rakok össze! (idióta!)

A laptop árak még durvábbak! Amit a fiamnak vettem kb 4 éve gamer laptopot, 297000-ért, most ugyan az a konfig m2 ssd-vel 450-500 körül vannak! És akkoriban az 4 gb vga, 8gb ram (stb.) az akkor jobb volt mint most ugyan az konfig 450 -ért!!!

2022. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annakidején (5-10-15. éve)egy közepes konfigot kb 200-250 ből kihoztál! Tudom mert magamnak raktam össze minden gépemet, és a haveroknak! És nem úgy, hogy pakoljukösszeosztjolvan, mert úgy sok majom össze tudná rakni! Pl. pár éve egy normál közepesnek mondható konfig 8gb ram, 2 gb vga, rednszernek ssd, plusz 500 de inkább 1tb sata3 hdd, minőségi táp, 4 magos cpu.... Most, amikor ez a konfig a legalja, kb. ugyan ennyiből jön ki, plusz minusz 30 ropi, de ink. plusz. Tehát ez minimum 100-150%-os ár növekedés! Értem én hogy mennyire jó egy pc. nekem mondod, amikor pentium 2 időszaka óta fpglalkozok ilyesmivel? de az árak nagyon nagyon durván felmentek, ez már durva rablás! Annyira, hogy nem ártana valam szankciót kitalálni nép, vagy kormány szinten, mert ez rablás! Akkor, amikor egy normálisabb kulturált vga többe kerül mint anno egy egész pc, ez már több mint vérlázító!
2022. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!