Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy gép a processzor...

Ha egy gép a processzor integrált videókártyáját használja de kicserélem a processzort egy olyanra amiben nincs videókártya akkor a gép fog még valami képet adni? Minden alaplapon van valamilyen videóvezérlő?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, akkor nem fog képet adni.
2021. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapon nincs semmilyen videovezerlo, csak kimenet a CPU-ba integralt vezerlo szamara. Ha veszel egy procit amiben nincs ilyen, nyilvan kep se lesz.
2021. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Feltételezem dedikált GPU nincs a konfigban, különben nem az integráltat használnád. Van néhány alaplap, amiben van CPU-n kívül integrált GPU, de ezek nagyon ritkák és drágák, hogy a tiéd ilyen-e, azt a gyártó oldalán tudod ellenőrizni. Ha nincs alaplapi integrált GPU (szinte biztosan ez a helyzet), akkor nem lesz olyan hardver a gépben, ami képes lenne feldolgozni a grafikus elemeket -> semmilyen módon nem ad majd képet.
2021. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akor kell egy videokártya is. Alaplapon ninncs már 12 éve videovezérlő.
2021. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Már hogyne lenne az alaplapokon integrált videó kártya manapság is. Most vettem alaplapot és külön figyelnem kellet nehogy legyen rajta mert nem igazán szeretem ha van. Plusz nem is ritkán, és nem is drágák.
2021. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
5-ös, csak kíváncsiságból, linkelnél pár ilyen mai, nem noname, nem szerver-alaplapot, amin lett volna integrált GPU?
2021. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hogyne [link]
2021. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 ajjaj, van am fogalmi zavar rendesen.


Ezek kozul egyik sem fog menni a CPU-ba integralt videovezerlo nelkul. Ha van ilyen a prociban (!), akkor a monitor bekotesehez szukseges csatlakozok ott vannak az alaplapon, de onmagaban nem fog kepet adni.

2021. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

#8 igen, pontosan erre akartam kilyukadni, mikor példát kértem... Biztos voltam benne, hogy valamit félreért, de legalább mostmár ezt is tudja, minden nap lehet valamit tanulni :)

Remélem azért nem veszi rossz néven, semmi rossz szándékom nincs, csak szegény kérdezőt lehet, hogy rossz irányba terelte a válaszával

2021. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hmmm, végül is csak 15 éve rakok össze magamnak gépeket, de nyilván rosszul tudom, minden estere a kérdésre a válasz nem, nem minden alaplap rendelkezik integrált videó kártyával. És valóban nem fog képet adni a sima processzor ha kicseréled. De az integrált videó vezérlős alaplapok akkor is adni fognak képet a sima integrált grafikai processzor nélküli procikkal is.
2021. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!