Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért igényel az alacsonyabb...

Miért igényel az alacsonyabb képernyő felbontás és frissítés nagyobb processzor teljesítményt?

Figyelt kérdés
Gépet szeretnék újítani, beleástam magam a témába, és egyre több helyen olvasom ezt. Elhiszem, hogy így van, de miért? Eddig azt gondoltam a kisebb felbontás "butább", ezért kevesebb matematikai teljesítmény kell hozzá.
2021. márc. 29. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem tudtad értelmezni az olvasott szöveget.
2021. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Argloss ***** válasza:
86%
A videokártyának adatokra van szüksége, hogy tolni tudja kifelé a képkockákat magából. A felbontás csökkenésével egy bizonyos ponton el tudunk jutni oda, hogy a processzor már nem tudja elég gyorsan kiszolgálni a videokártyát és az válik a korlátozó tényezővé.
2021. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A #2-t kiegészíteném annyival, hogy így igazából nem a processzornak lesz több dolga, hanem a videokártyának kevesebb (a procinak is kevesebb lesz, csak nem annyival).
2021. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
1-es (22:01), szerintem te meg simán csak nem értesz hozzá. Kettő-három (22:11, 22:17) jól írták.
2021. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

2-es! Nekem ez így elég furcsán hangzik. Kifejtenéd légyszi?


Konkrétan miért ne tudná alacsonyabb felbontáson "kiszolgálni" a videókártyát?


(Bár ez a kiszolgálás fogalom sem tűnik helyénvalónak, de hátha csak absztrakció, vagy én nem vagyok képben. De fókuszáljunk az eredeti kérdésre.)

2021. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

#5

Na vajon miért?

Ha beteszel egy RTX Super 3190Ti OC 64GB-ot egy Pentium 4 mellé, hiába veszed le a felbontást nem lesz több FPS-ed…


Nem bírja a tempót a CPU.

Ezt nevezik CPU limitnek is amúgy!

2021. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Mert hogy ha egy i9 mellett lesz minden lowon azon a kártyán lehet lesz adott játékkal vagy 289 FPS.

De egy Pentium G-vel ugyanazzal a kártyával, játékkal és beállításokkal már csak 70FPS. Például!

2021. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Hatosnál a pont. Nekem csak egy kérdésem van. Akik láthatólag nem értenek hozzá (mint egyes és ötös), azok miért szólnak hozzá a kérdéshez? Ez van, ha távoktatás van, és nem kell iskolába menni másnap a kisgyerekeknek, rögtön elkezdenek az interneten garázdálkodni, és hülyeségeket firkálni.
2021. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Kár, hogy ezek közül egyik sem jelenti azt, hogy a processzor többet dolgoztik. Mert nem.
2021. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem sok mindennél fog működni az a kombináció amit 5-ös írt, de

1. A kérdés nem arról szólt, hogy állandó konfiguráció mellett a beállítások változtatásál mi a szitu?

2. Oké hogy nem bírja a tempót 600FPS-ig, de most alacsonyabb felbontás ÉS alacsonyabb frissítésről beszélünk. Akkor lenne amit írtál, ha csökkenne a felbontás de NŐRE a képfrissítési gyakoriság.

2021. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!