Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépépítés segítségkérés. Mire...

Gépépítés segítségkérés. Mire érdemes odafigyelnem? Ryzen 7 2700X vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan 2 éve hogy megvan ez a gépem: Ház: Deepcool Smarter, Proci: Ryzen 3 2200G, Alaplap: Asus A320M-K, VGA: Asus GTX 1050Ti 4gb, 1x8gb ddr4 2666Mhz Ballistix sport ram, valami kínai tápegység, ssd, hdd ezek nem fontosak most.. Szóval ezt a gépet úgy ahogy van szeretném lecserélni. Teljesen újat, erősebbet szeretnék építeni. Proccesszornak egy AMD Ryzen 7 2700x-et néztem, hozzá egy Asus ROG STRIX B450-F lapot. 4x8gb DDR4 3200mhz HyperX Fury RGB ramokat néztem. Mindezt egy Zalman M3 Plus gépházba tervezem, de ez nem biztos. A kérdés, hogy ti mit alakítanátok rajta, milyen gépházba tennétek mindezt és hogy milyen tápegységet ajánlanátok?!

2021. ápr. 1. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

I5 10400f 50k

H470/B560 lap 40k

2x8GB RAM 30k

Kingston A2000 500GB 20k

Seasonic Focus GC,GM,GX +500W 25k

Ház: elől nyitott legyen.

2021. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 2700X-et sehogy sem értem, bár kérdés mire kell a gép, ha játszol, és ragaszkodsz az AMD-hez, akkor inkább 3600, a 3000-resek sokkal jobbak játékok alatt érezhetően a 2000-res szériához képest.


Bár a legjobb verzió tényleg amit az első is írt, feltéve, hogy játék a cél.

2021. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp maradnék az AMD-nél. Megnéztem még pár procit, a 3600 tényleg jó választás lenne, de akkor inkább vennék egy 3700x-et. Leginkább játékokra használnám, néha videó renderelés és streameléshez.
2021. ápr. 1. 20:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Ramból pedig 32gb-ot szeretnék, mivel rengeteg program szokott futni a háttérben a mostani gépemen is. Ezért inkább vennék most 32gb-ot és jó pár évig biztosan elég lesz :)
2021. ápr. 1. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell lapot cserélni. elég csak a procit (csak előtte frissíts bios-t!). ryzen 3600 mehet akár (hasonlóan használtan, 50 ezer körül). 2700-at nem javaslom, mert a kevesebb, de erősebb maggal előrébb vagy a legtöbb játékban.


mellé mehet még 8gb memória (hasonló teljesítményű használt), és kész is vagy!!!


(játék közben nem fut semmilyen program a háttérben. ha játszol, akkor játszol! mindent be kell zárni! Multizásnál különösen.)


Majd ha lesz egy RTX 3070-ed (vagy jobb), akkor megéri majd jampiskodni a memóriával is. Addig viszont felesleges pénzkidobás, nem okoz lényeges limitet. Inkább VGA-ra spórolj!


Amikor majd egyszer 32 gigára bővítesz, akkor mindenképp 2x16GB kiszerelést válassz! A 4x8GB-nak semmi értelme, mivel az is csak maximum dual channelben megy. felesleges terhet ró csak a memóriavezérlőre, inkompatibilitást rejt magában, stb... nagyon nem ajánlott quad kiszerelést választani.

2021. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mint említettem, egy teljesen új számítógépet szeretnék építeni. Mindenképp Ryzen 7-es procit szeretnék venni és mivel jót még nem hallottam a 2700ról, ezért vennék inkább 3700-at. A 32gb is nagyon fontos lenne, nem 1-2évre tervezem a gépet. Játék közben mindig megy valami! Steam, discord esetleg teamspeak, brave..
2021. ápr. 2. 00:40
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Rendben. Mi a keret?


Videokártyára mi a megoldásod a jelenlegi helyzetben? Spórolnál inkább, és kihúznád valamivel, amíg helyreállnak az árak, vagy elvernéd a pénzt, kerül amibe kerül?

2021. ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4-500.000 forintot tudnék rászánni. De ezzel a gépépítéssel lehet várnék majd egy kicsit, míg lejjebb mennek az árak. A videokártyának egy RTX 2080-at gondoltam, de egy Rog Strix 1080 Ti-ban is gondolkodtam.
2021. ápr. 2. 12:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Lenne egy kérdésem. Az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II alaplapba ha 4x8gb ramot tennék, akkor is jelen lenne az inkompatibilitás? A gyártó oldalán azt olvasom, hogy 4 x DIMM. Ez azt jelenti, hogy támogatja a quad channelt? Vagy mindenképp maradjak a Dual Channelnél?
2021. ápr. 2. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:

dual channel módban megy 4 modullal is. ezért felesleges megoldás ez az asztali gépeknél. ha újat veszel, akkor mindenképp 2 modulos megoldást válassz! a 4 slot tulajdonképpen arra jó, hogy csere nélkül tudj bővíteni, ha szükséges lenne. nálad nem áll fenn ez a helyzet, te cserélni akarsz. Így a 2 modulos a helyes megoldás. Nem csak azért, mert lesz bővítési lehetőséged, hanem mert tényleg 2 modul kevesebb hibalehetőséget jelent, a nagyobb kapacitás miatt könnyebben eladható, és a memóriavezérlőnek is könnyebb 2 modullal, mint 4-gyel, így a tuning és minden egyébbel könnyebb dolgod van, gyári XMP profil is így biztosabban megy.


B450 lapból pedig erősebb VRM, kevesebb villogós fassággal többre mennél. Pl Matx méretben msi mortar, atx pedig tomahawk.

2021. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!