Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Német billentyűzet + kupakok...

Német billentyűzet + kupakok cseréje. Működőképes lehet?

Figyelt kérdés

(Kérdések legalul) Gamer billentyűzet vásárlása előtt állok, viszont így látatlanban úgy gondolom, hogy az angol billentyűzet túl nagy kompromisszum lenne számomra. Ennek okán azon kezdtem el gondolkodni, hogy német kiosztású billentyűzetet veszek, mert azon van hely még az 'Í' betűnek is. Igen ám, de a navigációs billentyűkön is német a szöveg, ami már zavar egy picit (hozzá tudnék szokni, de a legjobb az lenne, ha azok angolok lennének). Így jutott eszembe, hogy veszek egy német kiosztású mechanikus gamer billentyűzetet, illetve egy csomag angol kupakot és kicserélem a navigációs billentyűket, valamint az É, Á stb. billentyűket (hogy angolok legyenek). Ezzel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem pár kérdés:

1. A német billentyűzet tökéletesen használható magyarként? (Ha a beállítások szerint magyar)

2. A kupakcsere működőképes lehet Logitech Gaming termékek esetén? (Google a barátom, találtam is kupakkészletet, de nem tudom, hogy passzolnának-e, illetve hogy lehet-e konkrét billentyűzethez (mondjuk G512) venni ilyen készletet)

+ Ha valaki csinált már ilyet, megköszönöm, ha leírja a tapasztalatait. Előre is köszönöm!



2021. ápr. 6. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen és igen.

Konkrét billentyűzethez kell venni a kupakot.

2021. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Miért nem választasz olyan terméket inkább, aminek alapból van magyar lokalizációja?


Ez így elég kétesélyes, és garancia vesztéssel jár. Szerintem elég drágák ahhoz ezek a termékek, hogy pár hónap utána a kukában végezzék. Ha mégis csak ez tetszik, akkor szerintem nem magad csináld. A hardveraprón van egy tag. Rengeteget csinált ilyet, és eddig csak pozitívan értékelték.

[link]

2021. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen! :)


#2

Sajnos nagyon kicsi a választék a magyar mechanikus gamer billentyűzetek piacán, a Logitech esetében pedig szinte 0 (max. 10%). Ha jól tudom, akkor a mechanikus billentyűzetek kupakját jóval könnyebben, sérülés okozása nélkül le lehet pattintani, helyére tenném fel a másikat. Köszönöm szépen a választ és a linket! :)

2021. ápr. 6. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Billentyűzetmatrica nem opció? Tudom nem szép, de egyszerűbben megoldható vele a probléma és lehet, hogy a garancia is megmarad.
2021. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a kérdező a kupakot lecseréli, még nem veszik el a garancia, mert nem csinált vele semmilyen "visszavonhatatlan" módosítást.
2021. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/javaslatokat!


#4

RGB-s billentyűzetet szeretnék, úgyhogy sajnos nem.


#5

Köszönöm, én is így gondolom, hiszen bármikor vissza tudom cserélni az eredetire (ami jelen esetben német), angol billentyűzet esetében pl. nagyon sok ember kicseréli a Z-Y párost, ha mechanikus billentyűzetről van szó.

2021. ápr. 6. 15:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!