Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem engedi feltelepíteni...

Miért nem engedi feltelepíteni a friss AMD drivereket a gépem?

Figyelt kérdés

Egy Sapphire RX 550 4gb videókártyáról lenne szó.

Egyetlen egy driver megy ami a 19.3.2-es.

DDU nem segít.


Telepítést megkezdem, aztán 60-70% körül elfeketül a képernyő és használhatatlan lesz a gépem, színes pixelek jelennek meg!

Ahhoz hogy megcsináljam hogy jó legyen, be kell lépnem safe mode-ba, és vissza kell raknom a régebbi driver-t.

Ezt már másodszorra kérdezem meg, mert egyszerűen nem találok rá/kapok rá megoldást a mai napig. Nem sokár 3 hónapja van ez.

Vagyis kaptam, de az minden de nem megoldás, olyanokat írtak hogy miért kell nekem a legújabb driver stb... Hát én kérek tőlük bocsánatot hogy nem szeretnék egy elavult drivert használni, ami 2019-es, hiába jó vele minden, bennem van az az érzés hogy régi, és örülnék ha működne a frissebb.

Biztos van erre egy konkrét megoldás, mint kb. minden dologra.

Pl., lehet hogy a tápegységem kicsi (275w), de nem hinném mert meghajtja a GPU-m, szóval a driver-t azt miért ne hajtaná meg? Bőven meg kell neki és bőven meg is tudja.

Vagy lehet mondjuk valamilyen háttérben futó applikáció.

Vagy egy beállítás...


Előre is köszönöm a válaszokat, örülnék ha kiderülne mi állhat a dolog mögött.



2021. ápr. 8. 20:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Újratelepítés is volt, de annak ehhez nincs köze, pedig a rendszergazdámtól ezt a tanácsot kaptam, hogy szinte biztos hogy akkor menni fog, de ugyanolyan rossz, ez volt kb. másfél hónapja.


Aki ezt a problémát nem tudja elképzelni magába ami alapján leírtam annak videót is küldhetek, hogy ha szüksége van rá! :)

2021. ápr. 8. 21:02
 2/19 A kérdező kommentje:
Javítok a leírásból: Néha színesedik be a kép! Ilyen percenként de akkor kb. 10 másodpercig. Amúgy fekete.
2021. ápr. 8. 21:06
 3/19 A kérdező kommentje:

Alaplapom: Dell Inc. 0KRC65 (2012-es, de ez nem baj)

Op. rendszer: Windows 10 64bit

2021. ápr. 8. 21:26
 4/19 A kérdező kommentje:
2013-as*
2021. ápr. 8. 21:28
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Rendszergazdádtól tanácsot?

Legfrissebb driver?

Brand gép?


Nekem nem áll össze sehogy az egész történet!


A legfrissebb Windows 10 kiadás van fent?


Amúgy ne ringasd magad abba hitbe, hogy olyan mindegy milyen az alaplap!

Számít.

Például ezeréves brand gépeken régi PCI Express csatoló felületű sínek nem képesek leadni annyi áramot mint az újak és hát egy főleg ilyen lowprofilos tápcsati nélküli kártyán még akár számíthat is…


De nem hiszem, hogy ez lenne a hiba, mert az előző driverrel jó volt ezek szerint…

Viszont ha ezt is a “rendszergazdád” súgta akkor ebben tévedett!

2021. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, persze a legfrissebb.

Nem értem hogy egyesek azt is írják hogy a GPU-val van nagy eséllyel ilyen próbléma előfordulásánál a bökkenő, tehát hogy hibás, mivel újra lett még kicserélve, amire amúgy vagy 2 és fél hónapot vártunk, mivel flashelve lett és elromlott.

Tehát ez új, hibátlan, a kártyával nincs baj.

Semmi tuning se történt rajta.

2021. ápr. 8. 23:11
 7/19 A kérdező kommentje:
Teljesen kompatibilis a GPU-val, még egy 1060-al is csak nagyobb tápegységgel.
2021. ápr. 8. 23:13
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazából azt hajtja ki az i5-3470-em, nagyobbakat is felismerne, btw ez attól függ hogy belemenne-e a gépházba
2021. ápr. 9. 00:28
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen az nagyobbat is kihajtana!

Nekem RX 570 volt benne, csak mivel nem játszom vele jó pár éve inkább eladtam szép haszonnal. :)))


Fogalmam sincs amúgy miért akadhat ki neked új driverrel.

Miért kell ennyire az új driver?

A játékok miatt? Az a baj a nagyon új játékokhoz egy a kártya nagyon kevés.

Ergo ha egy játék a régi driverre hivatkozik, nem számít, nem az lesz a gyenge pontja.

2021. ápr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért mert kell.

Egy megoldás kéne, biztos valami egyszerű.

Minden miatt! Egyszerűen nem annyira vagyok hajlandó egy 2019-es drivert használni, mikor ott a 2021-es és jobban szeretném ott látni azt a verziószámot.

Mert ez nem normális hogy telepíti fel, bennem van hogy egy hiba van valahol ami miatt ez történhet.

Szerintem ezt túlságosan is meg lehet érteni.

2021. ápr. 10. 18:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!