Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX-8350 nél normálisak...

AMD FX-8350 nél normálisak ezek a hőmérséklet értékek?

Figyelt kérdés
4,2 Ghz-en használom az amd wraith max hűtővel. Aida64-el teszteltem, 100% terhelés alatt a legnagyobb hőmérséklet 77 fok volt, az amd overdrive szerint a "Thermal margin" átlagban 2 alatt volt. Ezek normális értékek, vagy inkább ilyenkor le kell venni a tuningot? Az interneten azt olvastam, hogy nem tud károsodni a processzor, mert előbb állítja le magát a gép, minthogy valami baj legyen, ez igaz lehet?
2021. ápr. 15. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amúgy leállítja magát, de 100 körül, attól még messze van, jó, lehet 95 vagy 105, fejböl nem tudom pontosan ez mire van beálíltva.
2021. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza venném 4 ghz-re, stabilabb működést produkált nálam hasonló proci, de nem fog károsodni, mert a 77 fok nem sok proci esetében és kha több lenne kikapcsol a gép :)
2021. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, kipróbáltam egyébként, hogy automatára állítottam az értékeket a biosban, vissza is vette magától 4 ghz-re, és nem olyan vészesen de érezhetően lassabban működött utána a gépem, úgyhogy ha nem károsodik tőle, akkor nekem jobban bejön a 4,2 :)
2021. ápr. 15. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:
1.3250 voltra állítottam be a feszültséget, és az "NB frequency multiplier" mezőnél 11 es a szorzó, és 2200 MHz-re van állítva. Ezek a beállítások megfelelőek? kb másfél éve használom így, és nem tapaszatltam velük semmi hibát
2021. ápr. 15. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát másfél év után már ki lehet jelenteni, hogy rendben van úgy, ha gond lett volna az hamar kiderült volna.
2021. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2021. ápr. 15. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ilyen hőmérsékleten nem tudja stabilan tartani az órajelt egy FX.
2021. ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!