Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Táp durrant egyet...baj van?

Táp durrant egyet...baj van?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni hogyha ha táp “pukkant” egyet és kifűstőlt játék közben, akkor az összes többi alkatrész is tönkre megy vagy csak a táp?..és ha megpróbálom vissza dugni és egyből bedurran a táp akkor is tönkre teszi az alkatrészeket?..csak mert én bolond megcsináltam és inkább befejeztem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 16. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Bármit tönkretehetett, minél sz*rabb minőség annál nagyobb rá az esély.


Új táppal hamar kiderül majd, hogy van-e gond, ahhoz hogy mi romlott el viszont majd sakkoznod kell az alkatrészek cseréjével.

2021. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha minőségi(bb) táp, akkor nagy eséllyel nem vitt túlfeszültséget a többi hardvernek, ha valami olcsó no-name, jóformán védelem nélküli, akkor nagy eséllyel vitte magával a hardvereket. Azt, hogy még a sz*rra ráhánytál, nem tudok mit mondani, csak hogy.. szép munka.
2021. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Legközelebb pukkanás mentes tápot vegyél :)


Viszonyítási alapnak 450W körüliek 18k forinttól kezdődnek, minden szláv és kínai márka kerülendő ha bármit is ér a géped (akyga, codegen, keep out, chieftec, etc).

2021. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem tud magával vinni semmit, olyan teljesítményelektronika van a mai videokártyák, alaplapok betáplálásánál, hogy simán kibírják. Ugye jellemzően nem a +3.3V SATA ág szokott eldurranni, hanem ahol nagyobb áramerősségre lenne szükség, de pl. a merevlemezek bemeneti oldala is elég tartós puffer kondikkal szerelt, szóval még ha az is lenne ott sem szokott gondot jelenteni egy nagyobb feszültségtüske.
2021. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha azt a videókártyát amin átmehetett rajta a feszűltség, az nem jó ötlet berakni az új gépemben?
2021. ápr. 16. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden fontos adatot ments le, lemezképet is készíthetsz stb..
2021. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért írtam, mert előfordulhat, hogy a maflástól csak később hal meg egy-egy egység és legalább az adataid legyenek meg.
2021. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!